Anasayfa İŞ DÜNYASI Türkiye’nin En Güçlü 50 CFO’su belirleniyor
İŞ DÜNYASI - 12 Nisan 2017

Türkiye’nin En Güçlü 50 CFO’su belirleniyor

Fortune Türkiye ve DataExpert işbirliğinde gerçekleştirilen 'En etkin 50 CFO’nun belirleneceği çalışmanın sonuçları Mayıs 2017’de açıklanacak.

Fortune Türkiye ve DataExpert işbirliğinde gerçekleştirilen “En Güçlü CFO | Türkiye’nin En Etkin 50 Finans Yöneticisi” araştırması bütün hızıyla devam ediyor. Türkiye’nin en etkin 50 CFO’sunun belirleneceği çalışmanın sonuçları Mayıs 2017’de açıklanacak.

Günümüz iş dünyasında CFO’lar şirketlerin en önemli ve yetkili koltuklarından birinde, oldukça stratejik bir konumda bulunuyorlar. Küreselleşme, sürekli devam eden teknolojik gelişmeler ve paralelinde artan rekabet ortamı, değişimin gerektirdiği dönüşüme hızlı adaptasyonu gerektirirken; diğer taraftan makroekonomik sorunlar, değişken piyasalar ve artan işletme maliyetleri, şirketlerin rekabet gücünün korunması ve artırılmasında CFO faktörünü daha kritik ve stratejik bir konuma taşıyor.
 
CFO fonksiyonunun değer yaratma ve şirket stratejisi belirlemedeki rolünün önemine dikkat çekebilmek amacıyla, Fortune Türkiye ve DataExpert işbirliğinde Türkiye’nin En Etkin 50 Finans Yöneticisi belirleniyor.
 
Holdingler, borsaya kote şirketler, son 3 yılın Fortune 500 ve ISO 500 listeleri baz alınarak belirlenen Türkiye’nin en büyük bin şirketi; ciro, karlılık, aktifler toplamı, çalışan sayısı, ciro/karlılık büyümesi, nakit yaratma kapasitesi, sermayedar yapısı gibi kriterler üzerinden değerlendirildi ve en başarılı finansal performans gösteren 250 şirketin en üst seviye finans/mali işler yöneticisi (CFO) konumundaki adaylar tespit edildi. Belirlenen 250 aday hakkında süren kapsamlı bir çalışma sonucunda toplanan bilgi formları ve araştırma sonuçlarının, araştırma danışma kurulu tarafından değerlendirilmesi sonucunda, Türkiye’nin en etkin 50 finans yöneticisi belirlenecek.
 
Araştırmanın danışma kurulunda sektörün önemli isimleri göze çarpıyor;
– Adnan Nas / Global Yatırım Holding, Yönetim Kurulu Üyesi
– Cem Sezgin / Deloitte Türkiye, Partner
– Cüneyt Başaran / Bloomberg HT, Genel Yayın Yönetmeni
– Cüneyt Toros / Fortune Türkiye, Yayın Direktörü
– Murat Alsan / KPMG, Türkiye Başkanı
– M. Yasin Altunkaya / DataExpert, Partner
– Prof. Dr. Nuran Cömert / Marmara Üniversitesi, İşletme Fakültesi Dekanı
– Nuran Durmaz / DataExpert, Partner
 
Mayıs 2017’de sonuçlanacak araştırmanın ayrıntıları www.enguclucfo.com adresinden takip edilebilir. Araştırma sonucunda En Güçlü 50 CFO Ödül Töreni, 11 Mayıs 2017 tarihinde Hilton Istanbul Bomonti Hotel’de düzenlenecek olan ve Türkiye’nin önde gelen finans ve iş dünyası liderlerine ev sahipliği yapacak CFO Summit 2017’de gerçekleşecek. Yoğun katılım olması beklenen zirve hakkında ayrıntılı bilgi için www.cfosummit.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir

Pandemi, Çalışan Bağlılığını Arttırmak İçin Kurumlar Adına Çok Büyük Bir Fırsat

Pandemi ile beraber uzaktan çalışma, online toplantı, yarı zamanlı ofise gelme gibi kavram…