Anasayfa İŞ DÜNYASI Turkcell Global Bilgi’ye Amerika’dan iki dünya birinciliği
İŞ DÜNYASI - 6 Kasım 2015

Turkcell Global Bilgi’ye Amerika’dan iki dünya birinciliği

Turkcell Global Bilgi, ABD'de yapılan "2015 Top Ranking Performers" ödüllerinde iki ayrı kategoride dünya birinciliği kazandı.

Turkcell Global Bilgi, ABD’de yapılan “2015 Top Ranking Performers” ödüllerinde iki ayrı kategoride dünya birinciliği kazandı.

Turkcell’den yapılan açıklamaya göre, Turkcell Global Bilgi, çağrı merkezi sektörünün dünya çapındaki en büyük organizasyonu ContactCenterWorld.com tarafından düzenlenen yarışma kapsamında iki dünya birinciliğine layık görüldü.

Şirket, yarışma kapsamında gerçekleştirilen “2015 Top Ranking Performers” ödüllerinde kendi kaynaklarıyla geliştirdiği “Uçtan Uca Laftan Anlayan Sesli Yanıt Sistemi” ile “En İyi Self Servis”, evden çalışma modeliyle de “En İyi Home Agent Yönetimi” kategorilerinde dünya birinciliklerinin sahibi oldu.

Turkcell Global Bilgi, bu yıl aldığı iki birincilikle son 7 yıl boyunca aynı organizasyonun farklı kategorilerinden toplam 7 önemli dünya birinciliği elde etmiş oldu. Şirket, 5 Kasım gecesi ABD’’nin Las Vegas kentinde düzenlenen ödül töreninde, Asya Pasifik, EMEA ve Amerika kıtası birincileri dünyanın en iyisi olmak için yarıştı.
 
Uçtan Uca Laftan Anlayan Sesli Yanıt Sistemi 
Turkcell Global Bilgi’ye “En İyi Self Servis” kategorisindeki birinciliği getiren sesli yanıt sitemi, ses teknolojileri evrim sürecinin en yeni üyesi olarak kabul ediliyor.

Şirketin kendi ekipleriyle teknolojik alt yapısını geliştirdiği “Uçtan Uca Laftan Anlayan Sesli Yanıt Sistemi”,  çağrı merkezini arayan kişinin çağrı boyunca herhangi bir tuşlama yapmadan, müşteri temsilcisi yerine sistemle konuşarak işlemlerini hızlı ve kesintisiz halletmesine olanak sağlıyor.

Şu an yaklaşık 24 bin farklı söylemi anlayabilen ve arayanlara 570 farklı şekilde cevap verip, doğru yönlendirme yapabilen sistem, 250 farklı işlem seçeneği barındırıyor.
 
“Home Agent Yönetimi”nde dünyanın en iyisi

Şirketin Home Agent (Evden Çalışma) çalışma modeliyle, çalışanlarına evlerinden çıkmadan kurumsal bir firmada görev alma imkanı sunması ve bu sistemle yüksek çalışan memnuniyeti ve iş performansına ulaşması kendisine “En İyi Home Agent Yönetimi” kategorisinde dünya birinciliği getirdi.

Genellikle firmaların anket aramaları, veri güncelleme gibi daha basit ve rutin işler için kullandığı Home Agent modeli, Turkcell Global Bilgi’de satış portföy yönetimi ve tahsilat gibi kompleks işlerde de uygulanıyor.
 
“Alınan birincilikler şirketimiz ve ülkemiz adına gurur verici”
Açıklamada görüşlerine yer verilen Turkcell Global Bilgi Genel Müdürü Çağatay Aynur, kuruldukları günden bu yana sektörde hep ilklerin öncüsü olduklarını belirterek, gerek kullandıkları teknolojilerde gerek kurguladıkları iş modellerinde cesur adımlarla, inovatif yaklaşımlarla yollarına devam ettiklerini bildirdi.
Turkcell Global Bilgi olarak bu vizyon doğrultusunda ortaya koydukları çalışmaların sadece Türkiye’de değil uluslararası arenada da büyük beğeni topladığını anlatan Aynur, kazandıkları birinciliklerin bunun en önemli göstergeleri olduğunu kaydetti.

Aynur, “Uçtan Uca Laftan Anlayan Sesli Yanıt Sistemi”nin tamamen kendi kaynaklarıyla üretildiğini belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Evden çalışma modelini sektöre kazandıran ilk çağrı merkezi olarak da ‘En İyi Home Agent Yönetimi’ kategorisinde elde ettiğimiz birincilik mutluluk verici. Bu organizasyondan farklı kategorilerde üst üste alınan ödüller hem şirketimiz hem de ülkemiz adına çok gurur verici. Bu başarının asıl mimarı olan tüm çalışma arkadaşlarıma gönülden teşekkür ediyorum. Önümüzdeki dönemde de aynı çalışma ve hizmet anlayışıyla müşterilerimize hizmet etmeye ve ülkemizin adını yurtdışında gururla temsil etmeye devam edeceğiz.”

İlginizi Çekebilir

‘Dijital Alışveriş Kanalları Anneler İçin Önemli Bir Platform Oldu’

Hero Baby Türkiye, yeni çıkardığı ürünler ve giriş yaptığı kategorilerle, 2020 senesini so…