Türk-İş'ten asgari ücret teklifi

Türk-İş Başkanı Ergün Atalay 2 bin TL'nin üzerinde yüzde 25 enflasyon ve refah payı talep edeceklerini belirtti


  FOTOĞRAF: ARŞİV
6.12.2018
Türk-İş'ten asgari ücret teklifi

Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nun bugün yapılan ilk toplantısında Atalay, "Enflasyon altında hiçbir zammı ne görüşürüz ne konuşuruz" dedi.
Asgari ücret artışı için kırmızı çizgilerinin enflasyon olduğunu belirten Atalay, "2 bin TL'nin üzerinde yüzde 25 enflasyon farkı ve bunun üzerine refah payı talep edeceğiz" açıklamasında bulundu.
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, enflasyonda düşüşün güçlü bir şekilde başladığını ve bu düşüş eğiliminin süreceğini söylemişti. 
Ayrıca dün Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 2019 yılına ilişkin 'Para ve Kur Politikası' metninde, enflasyon hedefinin hükümet ile varılan mutabakatla uyumlu olarak yüzde 5'te korunduğunu; para politikasının ise enflasyonu bu hedefe kademeli yaklaştıracak şekilde oluşturulacağını belirtti.
İLK KEZ ASGARİ ÜCRETLİ ÜYE
Türk-İş yaklaşık 6.5 milyon asgari ücretlinin kaderini belirleyecek Asgari Ücret Tespit Komisyonu'na ilk kez ‘üye' olarak katılacak asgari ücretli işçiyi belirledi.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Yabancı yatırımcılar Katar’ı Suudi varlıklarına tercih etti
 
QNET Bodrum ve İstanbul'da otel alıyor
 
İlk yarı dijital reklam yatırımları rekor kırdı

Riski düşük yatırım
 
EBRD, Türkiye için büyüme tahminlerini düşürdü
 
Bakan Pekcan: Alman yatırımları zıplayacak
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X