Tinder'ın ana şirketi halka arz olacak

Son dönemin özellikle gençler arasında popüler çöpçatanlık sitesi Tinder’ın ana şirketi Match Group halka arz gerçekleştirecek.


  FOTOĞRAF: Shutterstock
19.10.2015
Tinder'ın ana şirketi halka arz olacak

Aralarında Tinder, OkCupid ve Match.com’un da bulunduğu 45’ten fazla çevirm içi çöpçatanlık platformunun sahibi olan Match Group, halka açılmak için resmi başvurusunu gerçekleştirdi. Medya imparatoru Barry Diller’ın sahibi olduğu IAC’nin kontrolü altında olan Match Group, bünyesinde 59 milyon aktif aylık kullanıcı ve 4.7 milyon ücretli abone barındırıyor.

2014’ü 900 milyon dolar gelir ve 240 milyon dolar kârla tamamlayan Match Group'un Securities and Exchange Commission’a (SEC) yaptığı başvurunun belgesinde Tinder’a ilişkin fazla detaya yer verilmiyor. Ancak, belgede Facebook’un hizmet koşullarını değiştirmesi durumunda Tinder için işlerin tepetaklak gidebileceği konusunda bir uyarı yapılıyor.

Match Group, NASDAQ’ta MTCH kısaltmasıyla işlem görecek.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

BDDK’dan swap işlemleriyle ilgili açıklama
 
Bankacılık sektörünün net kârı 33,5 milyar TL oldu
 
Bankacılık sektörünün kredi hacmi arttı

BDDK'dan dövize yeni hamle
 
Tüketici kredilerine yeni düzenleme
 
Bankacılık sektörü aktif büyüklüğü 3,7 trilyon lira
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X