'Temel gıda maddelerinde satın alma gücü düştü'

Çakar, "Memur, memur emeklileri ve emekli işçilerin 66 temel gıda maddesinde satın alma güçleri düşmüş ve yoksullaşmışlardır" dedi.


9.04.2015
'Temel gıda maddelerinde satın alma gücü düştü'

 

 

 

 

Tüketici Hakları Derneği Genel Başkanı Turhan Çakar, memur, memur emeklileri emekli işçilerin 66 temel gıda maddesinde satın alma güçlerinin düştüğünü belirtti.
 
Çakar, yazılı açıklamasında, Mart 2014 sonu ile Mart 2015 dönemleri kıyaslandığında gıda enflasyonunun hız kesmediğini, fiyatlarda artışın çok yüksek oranlarda olduğunu bildirdi. Bu dönemde memurlar ile emekli memur ve öğretmenlerin maaşının sadece yüzde 3 arttığını ifade eden Çakar, şunları kaydetti:
 
"Memur, memur emeklileri ve emekli işçilerin 66 temel gıda maddesinde satın alma güçleri düşmüş ve yoksullaşmışlardır. Halk, gıda harcamalarından keserek diğer zorunlu harcamaları olan kira, elektrik, yakıt, su, ulaşım ve çocuklarının eğitim masraflarını karşılamaya çalışmaktadır. Dünyada gıda fiyatları düşerken, Türkiye’de gıda fiyatları normal enflasyonun iki katına yakın artış gösteriyor"HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Karşılıksız çekler için yapılan ödeme miktarı artırıldı
 
Karşılıksız çek tutarı geriledi
 
Karşılıksız çek tutarı azaldı

Karşılıksız çek tutarı arttı
 
Karşılıksız çek tutarında sert yükseliş
 
Karşılıksız çeke hapis cezası
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X