SPK'nın yeni başkanı belli oldu

Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı görevine Ali Fuat Taşkesenlioğlu'nun getirilmesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
17.04.2018
SPK'nın yeni başkanı belli oldu

Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı göre, Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanlığı görevine Ali Fuat Taşkesenlioğlu getirildi.
Söz konusu atama 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 119'uncu maddesine göre Bakanlar Kurulunca kararlaştırıldı.
2013'de SPK Başkanlığı görevine getirilen Vahdettin Ertaş, geçtiğimiz ocak ayının başında görevden alınmıştı.

SPK BAŞKANI ALİ FUAT TAŞKESENLİOĞLU KİMDİR?
Sermaye Piyasası Kurulu Başkanlığı'na getirilen Ali Fuat Taşkesenlioğlu, 1964 yılında Erzurum’da doğdu.
Ali Fuat Taşkesenlioğlu üniversite eğitimini Atatürk Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümünde tamamladı. Taşkesenlioğlu iş hayatına 1988 yılında Yenidoğan Yayın Dağıtım Şirketi’nde başladı.
SPK Başkanlığı görevine atanan Ali Fuat Taşkesenlioğlu, 1988-96 yılları arasında Faisal Finans Kurumu A.Ş.’de baş uzman olarak görev yaptıktan sonra, 1996 yılının Ekim ayında Asya Katılım Bankası A.Ş.’de sırasıyla, Proje Pazarlama Müdür Yardımcılığı, Merter Şube ve Sultanhamam Şube Müdürlüğü, Genel Müdürlük Kredi Tahsis Birim Müdürlüğü ile Kredi Tahsis Genel Müdür Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
Taşkesenlioğlu daha sonra 2012-2014tarihleri arasında Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yaptı.
"17-25 Aralık" sonrası Halk Bankası Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Aslan‘ın tutuklanmasından sonra onun yerine seçildi. Taşkesenlioğlu aynı gün Halk Bankası Genel Müdürü olarak atandı.
Sermaye Piyasası Kurulu'nun yeni başkanı Ali Fuat Taşkesenlioğlu, evli ve üç çocuk babası...
 HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Yerli turist harcamasını artırdı
 
Seyahat için Blockchain
 
Dünyanın en konforlu ve lüks trenleri

Seyahatin yeni adresleri
 
Setur, seyahat kalitesine odaklandı
 
Trump’ın seyahat yasağına onay
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X