Anasayfa TEKNOLOJİ Samsung Gear 2’nin fiyatı ve özellikleri
TEKNOLOJİ - 26 Kasım 2015

Samsung Gear 2’nin fiyatı ve özellikleri

Samsung’un yeni akıllı saati Gear S2, Türkiye’de satışa sunuldu. İşte fiyatları ve özellikleri.

Samsung’un yeni akıllı saati Gear S2, Türkiye’de satışa sunuldu. Paslanmaz çelik gövde ve dairesel tasarımla gelen Samsung Gear S2’de bulunan döndürülebilir bezel halka, akıllı saatin yan kısmında bulunan “Anasayfa” ve “Geri” düğmeleriyle uyum içinde çalışıyor.

Teknoyo‘nun haberine göre, Analog saat ile akıllı saati tek cihazda buluşturan Gear S2’de uygulamaları seçmek, e-postaları okumak, mesajları kontrol etmek ve cihazı kişiselleştirmek için akıllı saatin kenarını döndürmek yeterli oluyor.

1.2 inçlik çizilmelere karşı dayanıklı Gorilla Glass 3 cam kullanılan Super AMOLED ekranı bulunan Gear S2’nin değiştirilebilir kayışlarını, ünlü İtalyan tasarımcı Alessandro Mendinitasarlamış. Kullanıcının kalp atış hızını ve günlük aktivite düzeyini otomatik olarak algılayan S-Healthuygulamasıyla gelen saatte, Nike + Running uygulaması da yüklü olarak sunuluyor.

4 GB’lik hafızası, 512 MB’lik RAM’i ve Exynos 3250 işlemcisi bulunan Gear S2, Tizen işletim sistemiyle çalışıyor. Gear S2, GPS’in yanısıra dokunarak farklı cihazlarla etkileşime girmesine imkan sağlayanNFC teknolojisini de bünyesinde barındırıyor.

Android 4.4 ve üstü cihazlarla kullanılabiliyor
Gear S2 ve Gear S2 Classic olmak üzere 2 ayrı seçenekle satışa çıkan akıllı saat, Wi-Fi ve Bluetooth bağlantısına sahip Android 4.4 ve üstü sürümleri kullanan Android telefonlarla uyumlu olarak kullanılabiliyor. Akıllı saat ile birlikte kablosuz şarj standı da tüketicilere sunuluyor. 

Toplantıda verilen bilgiye göre Gear S2 Classic’in Türkiye satış fiyatı 999 TL, Gear S2’in Türkiye satış fiyatı ise 899 TL oldu. 

Gear S2’nin Türkiye tanıtım toplantısına katılan Samsung Electronics Türkiye IT ve Telekom Başkan Yardımcısı Selçuk Mirza, giyilebilir teknolojileri alanındaki ilk akıllı saatleri olan Galaxy Gear’ı 2013 yılında piyasaya sunduklarını hatırlatarak, “Bu süreçte portföyümüzü kullanıcı talepleri doğrultusunda inovatif ürünlerle geliştirmeye devam ettik. Şimdi de Gear S2’yi kullanıcıların beğenisine sunuyoruz” diye konuştu.

Samsung’un giyilebilir teknolojiler alanında dünyanın en fazla patent sahibi olan şirketi konumunda bulunduğunun altını çizen Mirza, “2020 yılında 169 milyon adet akıllı saat bu pazarda olacak” dedi.

Gear S2’nin tüm özellikleri
Ekran: 1.2 inç tam dairesel Super AMOLED 360 x 360 (302 ppi)
Hafıza: 512 MB RAM, 4 GB depolama
Bağlantılar: Bluetooth 4.1, Wi-Fi, NFC
İşlemci: Exynos 3250
İşletim Sistemi: Tizen
Boyutlar: 42,3 x 49,8 x 11,4 mm (Gear S2), 39,9 x 43,6 x 11,4 mm (Gear S2 Classic)
Ağırlık: 47 gram (Gear S2), 42 gram (Gear S2 Classic)
Pil: 250 mAh
Fiyatı: 899 TL (Gear S2), 999 TL (Gear S2 Classic)