Netflix, YouTube’u geride bıraktı

Küresel internet trafiğinde YouTube, Netflix'in gerisinde kaldı.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
5.10.2018
Netflix, YouTube’u geride bıraktı

Sandvine firmasının 2018 yılındaki veri kullanımına dair gerçekleştirdiği “H1 2018 Global Internet Phenomena” araştırmasının sonuçlarına göre, küresel çapta internet trafiğinin yüzde 57,7’sini oluşturan video uygulamalarında Netflix, YouTube’u geride bıraktı.
Rapora göre, küresel internet trafiğinin yüzde 15’ini Netflix oluştururken, trafiğin yüzde 11,4’ü ise YouTube’a ait. Aynı raporda Netflix’in internet trafiği açısından video uygulamalarındaki payı yüzde 26,6 olarak ölçülürken, YouTube‘un payı ise yüzde 21,3’te kaldı.
Araştırmanın bir diğer sonucu ise video oyunları ve dosya paylaşımı üzerinden gerçekleşen internet trafiğinde ciddi bir artış olduğunu ortaya koyuyor. Toplam internet kullanımında yüzde 57,7’lik payıyla videoyu yüzde 17 ile internet tarayıcıları, yüzde 7,8 ile oyunlar ve yüzde 5,1 ile sosyal medya kullanımı izliyor.
Raporun sonuçları ayrıca ABD’de dolaşımın zirvede olduğu saatlerde Netflix’in tüketimdeki payının yüzde 40’a kadar çıktığını gösteriyor.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Çavuşoğlu: Vatandaşlarımız Avrupa'ya vizesiz seyahati hak ediyor
 
Çin, ABD otomobillerinde vergi indirimini değerlendiriyor
 
Çin para birimi yuan küresel hakimiyet kazanacak

ABD-Çin ticaret savaşlarında geçici ateşkes
 
ABD yerel medyasında 4 milyar dolarlık birleşme
 
Ticaret savaşı tekrar kızışıyor
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X