Anasayfa İŞ DÜNYASI Murat Ülker’in yeğeni Ahmet Özokur şirket kurdu
İŞ DÜNYASI - 3 Ağustos 2015

Murat Ülker’in yeğeni Ahmet Özokur şirket kurdu

Fenerbahçe'nin eski yöneticilerinden ve Murat Ülker'in yeğeni Ahmet Özokur, Vera Yönetim Danışmanlık ve Yatırım Hizmetleri ismiyle bir şirket kurdu.

Ahmet Özokur şirket merkezi olarak Akasya Acıbadem Kuleleri’ni seçti.
     
Ülker markasının sahibi Yıldız Holding, 2007 yılında ünlü çikolata markası Godiva’yı, 2014 yılı başında Amerika’nın en eski ve köklü şekerleme şirketlerinden DeMet’s Candy Company’yi, 2014’ün son ayında İngiltere’nin lider bisküvi markası United Biscuits’i bünyesine kattı;  yaptığı operasyonlarla grubun 2014 konsolide cirosu United Blscuits hariç 18 milyar TL seviyesini geçti. Global bir şirket haline gelen Yıldız Holding’te hakim ortaklar İki kardeş. Merhum Sabri Ülker’in oğlu Murat Ülker ve kızı Ahsen Özokur, Yıldız Holding’in ana hissedarları.

Geçtiğimiz yıllarda iki kardeş iki ayrı holding  kurmuşlardı. Murat Ülker, eşi ve oğlu 2011 yılında Kökler Yatırım Holding’i; Ahsen Özokur ve oğlu Ahmet Özokur da 2008 yılında Üs Holding’i kurarak kurumsallaşma anlamında adımlar atmışlardı. 

Bu yapıda bir değişiklik olmadı ancak Para Dergisi’nin haberine göre  Ahmet Özokur, geçen hafta Vera Yönetim Danışmanlık ve Yatırım Hizmetleri ismiyle bir şirket kuruluşu gerçekleştirdi. Turgay Güney ve Murat Karababa isminde iki ortağı daha var ama şirketin yüzde 98’i Özokur’a ait. 

Özokur, şirket merkezi olarak da Akasya Acıbadem Kuleleri’ni seçmiş. Habere göre Özokur şirketi şahsi yatırımlarını değerlendirmek ve yönetmek için kurmuş. Özokur, Yıldız Holding ve grup şirketlerinde yönetim kurulu üyesi olarak görevine ediyor. Yani bir ayrılık söz konusu değil.

İlginizi Çekebilir

Çimento Sektörü İhracat Gelirinde Yüzde 46’lık Artış Yaşandı

Türkiye çimento sektörünün Ocak-Eylül dönemi verilerine göre; çimento sektörü ihracat geli…