Fortune Dergisi Eylül 2017 Kapağı

Müezzinoğlu: Promosyonda hiçbir emeklimizi mağdur etmeyiz

Müezzinoğlu, emeklilere verilecek promosyonlara ilişkin, "Hiçbir emeklimiz 'Ben maaş promosyon hakkımı alamıyorum.' diyemeyecek." dedi.


HABER: AA
  FOTOĞRAF: AA
1.01.2017
Müezzinoğlu: Promosyonda hiçbir emeklimizi mağdur etmeyiz

 

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Darülaceze Buluşmaları kapsamındaki ziyareti esnasında gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Bir gazetecinin emeklilere verilecek promosyonlarla ilgili sorusunu yanıtlayan Müezzinoğlu, şunları kaydetti:
"Ne yazık ki bizde her olumlu her güzel adımın 'Acaba nereden bir eksiğinin buluruz?' diyen bir anlayış var. Çok net Başbakan��mız da söyledi. Emekli Sandığı'ndan emekli maaşı alan her dosya muhatap olduğu karşılığındaki rakamı mutlaka alacaktır. Emeklilerimiz bu rakamı hangi bankadan almak istiyorlarsa o bankalardan alacaklardır. Hiçbir emeklimiz 'Ben maaş promosyon hakkımı alamıyorum.' diyemeyecek. Bu fırsatı ve imkanı bu dedikodu yapmak isteyenlere vermeyiz. Hiçbir emeklimizi mağdur etmeyiz. Dosyalarımızda kaç tane emekli varsa."
Her emeklinin mutlaka promosyon alacağını vurgulayan Müezzinoğlu, "Şayet farklı bankalar, şu anda verdiğimiz rakamların üzerinde bir rakam vermeyi de önerirlerse, emeklimizin o tercihi de var. Dolayısıyla zaman zaman medya... Biz 4 aydır bu çalışmaları yaparken rakamları 600, 800, 900 gibi bir maaş gibi söyleyenler oldu. Bunun gibi fırsatları kim yakalıyorsa o bankalara gitsin ve o bankalardan o rakamları alsın. Bu bir tabandır. Bunun altında olmayacak. Bu rakamı kabul eden tüm emeklilerimize Bankalar Birliği'nin üyesi bankalarımız bu rakamları verecek." dedi.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 


BENZER HABERLER

Türkiye'nin emekli haritası çıkartıldı
 
Bakandan emekliye bayram öncesi maaş müjdesi
 
Kıdem tazminatı açıklaması

Türk-İş kamu işçileri için yüzde 18 ücret zammı talep etti
 
1,5 milyon emekliye promosyon ödemesi yapıldı
 
Emeklilere banka promosyonunda sona gelindi
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X