Moody's'ten Merkez Bankası uyarısı

Moody's, Merkez Bankası'nın yönetim yapısındaki değişikliklerin daha sıkı para politikası izleme kararlılığını zayıflatabileceğini belirtti.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
12.07.2018
Moody's'ten Merkez Bankası uyarısı

Uluslararası kredi derecelendirme Kuruluşu Moody's, mevcut gelişmelerin kredi etkilerine ilişkin hazırladığı global bir raporunda Türkiye'ye de yer verdi.
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde geçişle birlikte Merkez Bankası'nda yapılabilecek değişikliklerle ilgili açıklama yapan Moody's "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı değişiklikler Merkez Bankası'nın bağımsızlığı önünde daha fazla zorluklara neden olacak gibi görünüyor" ifadelerini kullandı.
A��ıklamada "Merkez Bankası'nın yönetim yapısındaki değişiklikler daha sıkı para politikasını izleme kararlılığını önümüzdeki günlerde güçlendirmekten ziyade zayıflatabilir" denildi.
TCMB'nin ve diğer kamu kurumlarının bağımsızlığın zarar görmesine yönelik algının yatırımcı endişelerini artırabileceğini söyleyen derecelendirme kuruluşu, "Yeni hükümetin nasıl politikalar izleyeceği belli değil. Merkez Bankası'nın etkinliğine yönelik daha fazla zorluklar, kredi notu açısından negatif" açıklamasını yaptı.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Bakan Yılmaz'dan liselere geçiş sınavı açıklaması
 
Başbakan Yıldırım'dan 'TEOG' açıklaması
 
Milli Eğitim Bakanı Yılmaz'dan 'TEOG' açıklaması

Başbakan TEOG yerine gelecek sistemi açıkladı
 
Bu yıl TEOG sınavı yapılmayacak
 
Başbakan Yıldırım'dan TEOG açıklaması
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X