Anasayfa TÜRKİYE Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen İngiltere’ye atandı
TÜRKİYE - 24 Haziran 2015

Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen İngiltere’ye atandı

Şubat 2010 tarihinden beri Microsoft Türkiye'de Genel Müdürlüğü görevini yürüten Tamer Özmen Microsoft İngiltere'nin Genel Müdürü oldu.

Şubat 2010’dan bu yana Microsoft Türkiye Genel Müdürlüğü görevini yürüten Tamer Özmen, 5 yıllık performansının ardından Microsoft Services İngiltere Genel Müdürlüğüne atandı. 2010-2015 yılları arasında Microsoft Türkiye’nin yılda ortalama yüzde 23 büyümesini sağlayan Özmen, 1 Eylül 2015 tarihinden itibaren Microsoft’un ABD’den sonra ikinci en büyük pazarı olan İngiltere’de, Microsoft UK Services yapılanmasının başına geçecek.

Özmen, Microsoft İngiltere bünyesinde yenilikçi teknolojiler ve çözümlerden sorumlu 550 kişilik bir beyin takımını yönetecek. Microsoft’un “Önce Bulut, Önce Mobil” stratejisi içerisinde 191 ülkede, 46 dilde kurumlara hizmet veren Microsoft Services aynı zamanda yazılım şirketlerine global pazarda ticari ve teknik destek sağlıyor.

GÖREVİ ÇAĞLAYAN ARKAN’DAN DEVRALMIŞTI
Tamer Özmen, 2003-2009 yılları arasında Microsoft Türkiye’nin Genel Müdürlüğü’nü yapan Çağlayan Arkan‘ın Microsoft’un ABD Redmond’taki merkezine transfer olmasının ardından, Şubat 2010 tarihi itibariyle Türkiye’deki görevine başlamıştı.

İlginizi Çekebilir

2017’nin En İyi İşverenleri açıklandı

Great Place to Work® Enstitüsü Türkiye’de beşinci kez düzenlenen Türkiye’nin En İyi İşvere…