Logos Portföy, 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu için talep toplamaya başladı

Logos Portföy, Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ne yatırım yapacak 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu için talep toplamaya başladı.


  FOTOĞRAF: Arşiv
7.12.2017
Logos Portföy, 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu için talep toplamaya başladı

Servotel’in gayrimenkul yatırım stratejisi danışmanlığını yürüttüğü Logos Portföy, Akbatı Alışveriş ve Yaşam Merkezi'ne yatırım yapacak 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu için talep toplamaya başladı. Yatırımcılarına dolar bazında sürdürülebilir yıllık yüzde 6,9’dan başlayarak, yüzde 10’lara yükselen kira getirisi sunmayı hedefleyen Logos Portföy, 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu için 6-16 Aralık tarihleri arasında talep toplayacak.

Logos Portföy 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu, AKİŞ GYO’nun fonun süresi sonundaki geri alım garantisi nedeniyle dolar bazında ana para korumalı olarak satışa sunuluyor. Türkiye’nin en büyük üçüncü gayrimenkul yatırım ortaklığı olan AKİŞ GYO’nun mülkiyetinde bulunan Akbatı AVYM, İstanbul’un en hızlı büyüyen yeni yaşam akslarından Bahçeşehir’in merkezinde bulunuyor. Toplam 66 bin metrekare kiralama alanında yüzde 99 doluluk oranıyla çalışan Akbatı AVYM, 2011 yılından beri artan müşteri trafiği ve satış grafiği ile bölgenin en önemli çekim merkezi olarak kabul ediliyor.

Logos Portföy kurucu ortağı Berrin Önder, Logos Portföy 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu ile Akbatı AVYM’ye yatırım yapacak nitelikli yatırımcıların AVM'nin topladığı net kiraları yılda iki defa, temmuz ve ocak aylarında, nakit temettü olarak hesaplarında göreceklerini, bu özelliği ile de fonun benzerlerine göre önemli bir fark yarattığının altını çizdi. Temettü özelliği olan fon ile yatırımcılar yıllık yüzde 7 ila yüzde 10 dolar bazında getiriyi nakit olarak kazanacaklar.

Gayrimenkul yatırım fonlarının vergi avantajlarına dikkat çeken Berrin Önder, bireysel yatırımcılar için vergi yükümlülüğünün sadece yüzde 10 stopaj olduğunu hatırlatarak, şunları söyledi:
 
 “Fon gayrimenkul ile ilgili tüm vergi ve diğer yükümlülükleri yerine getireceği için bireysel ve kurumsal yatırımcıların stopaj dışında hiçbir başka masrafı yoktur. Yabancı yatırımcılar için ise vergi oranı sıfırdır.”
Logos Portföy 1. Gayrimenkul Yatırım Fonu, talep toplama döneminin sonunda alışveriş merkezinin tapusunu alacak ve bütün fon payları diğer gayrimenkul yatırım fonlarında olduğu gibi Takasbank’ta yatırımcılar adına saklanacak.  HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

YSK'dan Digitürk kararı
 
Digiturk bazı TV kanallarını yayından çıkardı
 
Samanyolu Bank Asya hisse satışı için başvurdu

Gül'den Pensilvanya açıklaması: Kapandı o işler
 
'MOSSAD işbirliğini göremiyorlarsa yazıklar olsun'
 
‘Yasa dışı dinleme’ soruşturmasında 4 polis serbest
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X