​Dünyanın en değerli 100 şirketi

En değerli 100 şirket sıralamasında ilk üç sırada Apple, Alphabet ile Microsoft yer aldı.


  FOTOĞRAF: SHUTTERSTOCK
30.12.2015
​Dünyanın en değerli 100 şirketi

Ekonomi gazetesi Handelsblatt ile Ernst & Young'ın araştırmasına göre , dünyanın en değerli şirketleri Apple, Google'ın bağlı bulunduğu Alphabet ile Microsoft oldu. 

İLK 10'DA ABD FİRMALARI VAR
En değerli 100 şirket sıralamasında ABD firmalarının üstünlüğü söz konusu. Dünyanın en değerli şirketleri sıralamasında ilk on ABD firmalarının. Ekonomi gazetesi Handelsblatt'ın Apple, Google'ın bağlı bulunduğu Alphabet ve Microsoft en değerli şirketler. 

ABD menşeli olmayan ilk şirket olarak 11'nci sırada Commercial Bank of China (ICBC) yer alıyor.

En değerli 100 firma sıralamasında 54 ABD şirketi yer alırken, 26 Avrupa ve 17 Asya kökenli firma bulunuyor. En değerliler arasında Afrika'dan şirket bulunmuyor. 549 milyar Euro ile Apple dünyanın en değerli şirketi olurken, Avrupa'nın en değerli şirketi 217 milyar Euro ile İsviçreli Roche firması görünüyor.

6 ALMAN ŞİRKETİ İLK 100 ARASINDA
İlk 100 arasına 6 Alman şirketinin girdiği dünyanın en değerli şirketleri  sıralamasında 96 milyar Euro ile Bayer firması 66'ncı sırada Almanya'nın en değerlisi. İlk 100 arasındaki diğer Alman şirketleri  SAP ( 73), Daimler (81), Siemens (88), Deutsche Telekom (92) ve Allianz (95) oldu. Geçen yıl 65'nci sırada  olan VW ise, bu yıl listeye giremedi.

VOLKSWAGEN İLK 100'E GİREMEDİ
Egzoz gazı skandalı dünyanın sayılı otomobil firmaları arasında bulunan Alman otomobil devi Volkswagen'e pahalıya patladı. Geçtiğimiz yıl dünyanın en değerli firmaları sıralamasında 65'nci sırada bulunan VW, bu yıl ilk 100 arasına giremedi.

   HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Ferrari'ye "Uluslararası Yılın Motoru" ödülü
 
Ferrari 488 GTB Ağustos'ta Türkiye'de
 
Usta sanatçılardan başyapıtlar

Netflix fantastik bir hit arayışında
 
Four Seasons Hotels İstanbul'a Haute Grandeur'den ödül yağdı
 
Kanyon'daki yeni adres
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X