Yılın iş insanları 2017

Dünya devi Zara, online satışa başlıyor

İspanyol giyim firması Zara, Türkiye'de 5 Ekim'den itibaren online satışa başlıyor.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
25.09.2016
Dünya devi Zara, online satışa başlıyor

 

 

1998'den beri Türkiye'de de faaliyet gösteren Inditex grup bünyesindeki Zara, artık online satışa başlıyor. Zara, internet üzerinden satışa 5 Ekim'de başlıyor. Zara'nın ardından grubun bünyesindeki Massimo Dutti,Pull an Bear, Oysho,Stradivarius ve Bershka da online satışa geçecek.

Hürriyet'in haberine göre; Grup, geçtiğimiz altı ay boyunca internet üzerinden ticaret imkânını on bir ülkeyi kapsayacak şekilde genişletti.
Son olarak Bulgaristan, Hırvatistan, Slovakya, Sloventa, Estonya, Finlandiya, Macaristan, Letonya, Litvanya, Malta ve Çek Cumhuriyeti'nin de eklenmesiyle birlikte 39 ülkede internet üzerinden satış yapıyor.

''DOĞRU ZAMANA İNANIYORUZ''
Zara'nın da bünyesinde bulunduğu Inditex İletişim ve Kurumsal İlişkiler Genel Müdürü Jesus Echevarria Hernandez, şirketin genel merkezinin bulunduğu İspanya La Coruna'da Türk gazetecilerin sorularını yanıtladı.
''92 ülkede mağazalarımız, yaklaşık 150 bin çalışanımız var'' diyen Hernandez, Türkiye'de online satış için doğru zamanın şimdi olduğuna inandıklarını söyledi. Hernandez, ''Ülke ülke gidiyoruz, doğru zamana inanıyoruz ve hata yapmak istemiyoruz'' dedi.

Türk müşterisini 'elegant, talepkar ve ne istediğini bilen' şeklinde tanımlayan Hernandez, Türkiye'nin kendileri için en önemli pazarlardan biri olduğunu belirtti.

''DARBE GİRİŞİMİ SATIŞLARIMIZI ETKİLEMEDİ''
2015 yılı itibariyle Türkiye'de 183 üretici ile çalıştıklarını söyleyen Hernandez, 15 Temmuz darbe girişiminin satışları nasıl etkilediği sorusuna ''Türkiye'deki gelişmeleri elbette biz de izliyoruz. Ancak olaylar bizi korkutmadı. Satışlarımız da negatif anlamda etkilenmedi'' yanıtını verdi.
 
 HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 


BENZER HABERLER

Zara online’da
 
Zara’nın patronu 6 milyar euro’luk emlak sahibi
 
Dünya devlerinin servetleri eridi

​Zara, Bershka, Pull&Bear ile Massimo Dutti krize meydan okudu
 
Dünyanın en zengini İspanyol tekstil patronu  Amencio Ortega
 
​Ortega bir günde 2,3 milyar dolar kazandı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X