Anasayfa ​Cameron’dan Tinder’lı referandum kampanyası
17 Mayıs 2016

​Cameron’dan Tinder’lı referandum kampanyası

İngiltere Başbakanı David Cameron yaklaşan AB referandumunda gençlerin de oy kullanmasını sağlamak amacıyla Tinder'a üye oldu.

İngiltere Başbakanı David Cameron yaklaşan AB referandumunda gençlerin de oy kullanmasını sağlamak amacıyla enteresan bir yönteme başvurdu.

The Times’ın haberine göre konuyla ilgili yorum yapan Downing Street’ten bir kaynak, “Her zaman insanları oy vermeye ikna etmek için çeşitli yöntemler deniyoruz” dedi.

Downing Street tarafından gençlere ulaşmanın en kolay yolu olarak görülen, Facebook, Twitter, Google, Buzzfeed ve Tinder gibi sosyal medya araçlarında profili oluşturulan Cameron bu yolla gençleri oy vermek için son kayıt tarihi olan 7 Haziran’a kadar ikna etmeye çalışacak. 

Son yapılan anketlete göre, 18-34 yaş aralığındaki vatandaşlardan Brexit istemeyenlerin oranı yüzde 53 civarında.
Fakat bu yaş grubundan yalnızca yüzde 52’si 23 Haziran’da kesinlikle oy vermeye gideceğini aktarıyor. Brexit konusuna olumlu bakan 54 yaş üstü kişilerin ise yüzde 81’i oy vermeye kesinlikle gideceğini belirtiyor.

Brexit’in İngiltere’nin geleceği için faydalı olmayacağını defalarca vurgulayan Cameron bu nedenle sosyal medya araçları vasıtasıyla AB’de kalmak isteyenleri çekmek için uğraşıyor.

İlginizi Çekebilir

Trump: ABD’nin Faiz İndirimine, Parasal Gevşemeye İhtiyacı Var

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya yoluyla yaptığı açıklamada Fed’e eleştirilerin…