​Cameron'dan Tinder'lı referandum kampanyası

İngiltere Başbakanı David Cameron yaklaşan AB referandumunda gençlerin de oy kullanmasını sağlamak amacıyla Tinder'a üye oldu.


HABER: FORTUNE TÜRKİYE
  FOTOĞRAF: AA
17.05.2016
​Cameron'dan Tinder'lı referandum kampanyası

İngiltere Başbakanı David Cameron yaklaşan AB referandumunda gençlerin de oy kullanmasını sağlamak amacıyla enteresan bir yönteme başvurdu.

The Times'ın haberine göre konuyla ilgili yorum yapan Downing Street'ten bir kaynak, "Her zaman insanları oy vermeye ikna etmek için çeşitli yöntemler deniyoruz" dedi.

Downing Street tarafından gençlere ulaşmanın en kolay yolu olarak görülen, Facebook, Twitter, Google, Buzzfeed ve Tinder gibi sosyal medya araçlarında profili oluşturulan Cameron bu yolla gençleri oy vermek için son kayıt tarihi olan 7 Haziran'a kadar ikna etmeye çalışacak. 

Son yapılan anketlete göre, 18-34 yaş aralığındaki vatandaşlardan Brexit istemeyenlerin oranı yüzde 53 civarında.
Fakat bu yaş grubundan yalnızca yüzde 52'si 23 Haziran'da kesinlikle oy vermeye gideceğini aktarıyor. Brexit konusuna olumlu bakan 54 yaş üstü kişilerin ise yüzde 81'i oy vermeye kesinlikle gideceğini belirtiyor.

Brexit'in İngiltere'nin geleceği için faydalı olmayacağını defalarca vurgulayan Cameron bu nedenle sosyal medya araçları vasıtasıyla AB'de kalmak isteyenleri çekmek için uğraşıyor.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Galatasaray hisselerine Terim dopingi
 
Şenol Güneş'ten 'Milli Takım' açıklaması
 
Fatih Terim Milli Takım'dan ayrıldı

Fransa'daki Euro2016 zora girdi
 
Konya'da tarih yazdılar
 
A Milli Futbol Takımı'nın aday kadrosu açıklandı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X