Arkas Lojistik, her sene büyümeye odaklanıyor

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Diane Arcas, 'Lojistik süreçlerimizi sürdürülebilirlik stratejilerine göre belirliyoruz' dedi.


HABER: ŞULE LALELİ
  FOTOĞRAF: ARŞİV
18.04.2018
Arkas Lojistik, her sene büyümeye odaklanıyor

 “2017’yi dolar bazında yüzde 15 büyüme ile kapattık ve 2018 için yeni yatırımlara odaklandık. Arkas Lojistik olarak büyüme hedeflerimiz doğrultusunda, Ford Trucks ile tekrar iş birliği gerçekleştirerek 80 adet Ford Trucks 1848T ADR Gentiane Blue satın aldık. 2018 yılında dolar bazında yüzde 15 büyüme hedefimiz var ve yatırımlarımıza devam ediyoruz. 2017 yılında toplam 23,5 milyon TL çekici yatırımı yapmıştık. Bu yıla baktığımızda henüz yılın başında olmamıza rağmen bu rakamı aşarak 25 milyon TL tutarında yatırıma gittik. Hizmetlerimizin gerektirdiği ölçüde filo yatırımlarımız daha da devam edecek.
Arkas Lojistik, konteyner taşımalarının yanı sıra FTL (Full Truck Load) diğer adıyla komple kamyon taşımaları da gerçekleştiriyor, Türkiye’nin 81 iline dağıtım hizmeti veriyoruz. Petrol Ofisi, Yurtbay Seramik, Pınar Su, Sanica Boru ve Still Arser gibi markalarla yaptığımız uzun vadeli kontratlarla, depoculuk, terminal hizmetleri, nakliye ve forwarding hizmetlerinin yanı sıra geliştirdiğimiz ağır yük nakliye ve multimodal taşıma hizmetlerimiz büyümeye katkı sağlayacak.

SÜRDÜRÜLEBILIR STRATEJİLER
Şirket olarak sürdürülebilirliği ilk sıraya koyuyoruz. Kara filomuzdaki araçlar, yıllık ortalama 25 milyon kilometre yol kat ediyor ve yaklaşık 8 milyon 750 bin litre yakıt tüketiyor. Bu kadar yüksek bir tüketimde araçların sunduğu yakıt tasarrufu, hem maliyet hem de sürdürülebilir çevre konusunda büyük geri dönüşüm sağlıyor. Bu nedenle araçlarını her yıl yenileyerek filosunun her zaman genç ve güçlü kalmasını sağlarken çağın gerekliliklerine uygun, çevreci araçlar tercih ediyoruz. Euro 6 normuna sahip bu araçlar yakıt tasarrufu sağlarken karbon salınımını düşürüyor. Filomuzdaki araçların atık motor yağları da çevreci yaklaşımımızla PETDERe teslim ediliyor.”HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Türkiye'den ABD'ye çelik mektubu
 
Einstein 100 yıl sonra haklı çıktı
 
Davutoğlu'ndan Irak Başbakanı'na mektup

Einstein'in mektupları satıldı
 
Einstein'ın mektupları açık artırmaya çıkacak
 
Louis Vuitton 2,6 milyar dolara lüks resort işletmecisini satın aldı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X