İŞ DÜNYASI – Fortune Turkey https://www.fortuneturkey.com Sat, 19 Sep 2020 08:21:25 +0000 tr hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.5.1 Fortune Türkiye Anadolu Buluşmaları/Gaziantep https://www.fortuneturkey.com/fortune-turkiye-anadolu-bulusmalari-gaziantep Sat, 19 Sep 2020 08:18:34 +0000 https://www.fortuneturkey.com/?p=532421676145 Fortune 500 Türkiye Anadolu Buluşmaları’nın yeni durağı bu kez girişimciliğin ve sanayinin merkezi Gaziantep.21 Eylül Pazartesi Saat: 15:00http://bit.ly/32GdJUt

The post Fortune Türkiye Anadolu Buluşmaları/Gaziantep first appeared on Fortune Turkey.

]]>
Fortune 500 Türkiye Anadolu Buluşmaları’nın yeni durağı bu kez girişimciliğin ve sanayinin merkezi Gaziantep.
21 Eylül Pazartesi Saat: 15:00
http://bit.ly/32GdJUt

The post Fortune Türkiye Anadolu Buluşmaları/Gaziantep first appeared on Fortune Turkey.

]]>
Finans Buluşmaları Gerçekleşti https://www.fortuneturkey.com/finans-bulusmalari-agile-donusumu-ile-basliyor Fri, 18 Sep 2020 08:47:05 +0000 https://www.fortuneturkey.com/?p=532421676135 Fortune Türkiye Finans Buluşmaları webinarı finansın gündeminde ve odağında Agile dönüşümün olduğunu bir kez daha gösterdi.

The post Finans Buluşmaları Gerçekleşti first appeared on Fortune Turkey.

]]>
Fortune Türkiye Finans Buluşmaları webinarı finansın gündeminde ve odağında Agile dönüşümün olduğunu bir kez daha gösterdi.

The post Finans Buluşmaları Gerçekleşti first appeared on Fortune Turkey.

]]>
TikTok CEO’su Görevinden Ayrıldı https://www.fortuneturkey.com/tiktok-ceosu-gorevinden-ayrildi Thu, 27 Aug 2020 13:08:21 +0000 https://www.fortuneturkey.com/?p=532421675998 ABD yönetiminin hedefinde olan Çinli kısa video paylaşım aplikasyonu TikTok CEO’su Kevin Mayer,  göreve getirildikten birkaç ay sonra istifa kararı aldı. 1 Haziran’da Disney’den ayrılıp TikTok’a katılan Mayer, istifa mektubunda yaptığı açıklamada, “ABD’nin TikTok’un Amerika’daki faaliyetlerini elden çıkarma kararının ardından TikTok’u küresel çapta yönetme görevimin artık çok farklı bir noktaya geldiğini anlamış bulunuyorum” dedi. ABD …

The post TikTok CEO’su Görevinden Ayrıldı first appeared on Fortune Turkey.

]]>
ABD yönetiminin hedefinde olan Çinli kısa video paylaşım aplikasyonu TikTok CEO’su Kevin Mayer,  göreve getirildikten birkaç ay sonra istifa kararı aldı.

1 Haziran’da Disney’den ayrılıp TikTok’a katılan Mayer, istifa mektubunda yaptığı açıklamada, “ABD’nin TikTok’un Amerika’daki faaliyetlerini elden çıkarma kararının ardından TikTok’u küresel çapta yönetme görevimin artık çok farklı bir noktaya geldiğini anlamış bulunuyorum” dedi.

ABD yönetiminin 6 Ağustos tarihli kararına göre, TikTok’un Amerika’daki faaliyetleri ya 15 Eylül’e kadar satılacak ya da aplikasyon ABD’de yasaklanacak.

ABD Başkanı Donald Trump’ın 6 Ağustos’ta imzaladığı talimatta, Çin’in TikTok aracılığıyla topladığı verilerle Amerikalıların fikri mülkiyet bilgilerine ulaşabileceğini belirtmişti.

Öte yandan, TikTok ise bu iddiaları inkar ederek, ABD’nin kullanıcı verilerinin ülkede depolandığını ve backup’ının da Singapur’da yer aldığını kaydediyor. Çinli yetkililer dolayısıyla bilgilerin Çin yasasına tabi olmadığını vurguluyorlar. (Kaynak: cnbc.com)

The post TikTok CEO’su Görevinden Ayrıldı first appeared on Fortune Turkey.

]]>
Tüpraş, Emerald İşbirliği https://www.fortuneturkey.com/tupras-emerald-isbirligi Tue, 25 Aug 2020 17:38:16 +0000 https://www.fortuneturkey.com/?p=532421675994 Tüpraş, ABD ve Avrupa’daki yeni teknoloji şirketlerine yatırım yapmak üzere Uluslararası Girişim Sermayesi Fonu olan Emerald Industrial Innovation Fund ile uzun süreli iş birliği anlaşması imzaladı. Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (Tüpraş), ABD ve Avrupa’daki yeni teknoloji şirketlerine yatırım yapmak üzere Uluslararası Girişim Sermayesi Fonu olan Emerald Industrial Innovation Fund ile uzun süreli iş birliği anlaşması …

The post Tüpraş, Emerald İşbirliği first appeared on Fortune Turkey.

]]>

Tüpraş, ABD ve Avrupa’daki yeni teknoloji şirketlerine yatırım yapmak üzere Uluslararası Girişim Sermayesi Fonu olan Emerald Industrial Innovation Fund ile uzun süreli iş birliği anlaşması imzaladı.

Türkiye Petrol Rafinerileri AŞ (Tüpraş), ABD ve Avrupa’daki yeni teknoloji şirketlerine yatırım yapmak üzere Uluslararası Girişim Sermayesi Fonu olan Emerald Industrial Innovation Fund ile uzun süreli iş birliği anlaşması imzaladı.

Tüpraş’tan yapılan açıklamaya göre, Tüpraş, Emerald Technology Ventures’ın endüstriyel inovasyon fonu olan Emerald Industrial Innovation Fund ile iş birliği anlaşması imzalayarak öncü bir rol daha üstlendi.

Bu anlaşmayla Emerald Industrial Innovation Fund’a yatırımcı olarak dahil olan Tüpraş, enerji dönüşümüne katkı sağlamak, mevcut faaliyetlerinde rekabet gücünü artırmak ve geleceğin işlerini yakından takip etmek amacıyla ABD ve Avrupa’daki yeni teknoloji startup şirketlerine yatırım yapmayı hedefliyor.

Enerji, su, ileri malzeme ve endüstriyel bilişim teknolojileri alanlarında Zürih, Toronto ve Singapur ofisleriyle faaliyet gösteren Emerald, bugüne kadar 660 milyon doların üzerinde varlık yönetimi ve 60’dan fazla yeni teknoloji şirketine yatırım yaptı.

“Emerald iş birliğimizle yatırımlarımızı artırmayı ve çeşitlendirmeyi planlıyoruz”

Açıklamada görüşlerine yer verilen Tüpraş Yatırımlar ve Planlama’dan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Zağra, iş birliğiyle tüm enerji sektörüne etki edecek operasyonel ve stratejik teknolojileri takip etmeyi hedeflediklerini belirtti.

Zağra, öncelikli amaçlarının ABD ve Avrupa’da faaliyet gösteren startup şirketlere erişmek olduğunu kaydetti.

30 milyon ton ham petrol işleme kapasitesiyle Avrupa’nın 7’nci büyük rafinerisi konumunda bulunduklarına işaret eden Zağra, “Modern rafinaj faaliyetleri teknolojik olgunluğa erişmiş ham petrol işleme proseslerini içermekle beraber veri analitiği, nano teknoloji, robot uygulamaları, IoT gibi yeni teknolojilerden faydalanmayı da gerektiriyor. Böylece enerji verimliliği, sürdürülebilirlik, iş güvenliği süreçlerimizi ve rekabetçi gücümüzü destekliyoruz. Emerald iş birliğimizle de yurt dışında faaliyet gösteren yeni teknoloji şirketlerine ulaşarak yatırımlarımızı artırmayı ve çeşitlendirmeyi planlıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Tüpraş’ın bu yatırımla yeni gelişen teknolojileri yakından tanıyarak stratejik öngörülerini güçlendirmeyi amaçladığını vurgulayan Zağra, şunları kaydetti:

“Yarının işlerini keşfederek bu sahalara yatırım yapmak, yeni büyüme alanları bulmak da hedeflerimiz arasında bulunuyor. Tüpraş’ı geleceğe hazırlamak için teknoloji, inovasyon ve Ar-Ge yatırımlarımız, her zaman öncelikli gündemimizi oluşturuyor. Koç Topluluğu İnovasyon Programı’nda da yer alan şirketimiz, çalışanlarımızın yenilikçi fikirlerini ticari değere dönüştürdüğü ‘Kurum içi Girişimcilik Programı’nı 2017 yılından bu yana sürdürüyor. Eş zamanlı olarak Türkiye girişimcilik ekosistemi içerisinde birçok startup şirketiyle iş birliği kuruyor; ülkemizde girişimcilere yönelik hızlandırma programları, yarışmalar ve benzer etkinliklerde iş ortağı, sponsor ve mentor olarak yer alıyoruz. Yeni teknoloji ve iş modellerini, rekabet gücümüzü artıracak en önemli kanal olarak görüyoruz.”

Zağra, inovasyon alanındaki girişimlerin, kültür değişimi olarak adlandırabilecekleri önemli bir etkisi olduğunu aktararak, “Şirket dışı kaynaklardan öğrenilen fikir, alınan ilham ve startup ruhu Tüpraş’ın tüm birimlerinde yürütülen çalışmalar için kaldıraç etkisi oluşturuyor, şirket kültürümüze daha hızlı, yenilikçi ve değişen şartlara rahatça uyum sağlayan özellikler kazandırıyor.” değerlendirmesinde bulundu.

“Tüpraş’ın, yenilikçi startuplarla ortaklık kurmasından memnuniyet duyuyoruz”

Emerald Yönetici Ortağı Gina Domanig ise Emerald olarak Avrupa’nın 7’nci büyük rafinerisi ve Akdeniz’in en yüksek kompleksiteye sahip rafinerilerinden biri olan Tüpraş’ın, yenilikçi startuplarla ortaklık kurmasından ve açık inovasyon faaliyetlerinde iş birliği yapacak olmalarından memnuniyet duyduklarını bildirdi.

Emerald’ın, uluslararası enerji şirketleriyle uzun süredir inovasyon iş birlikleri yürüttüğünü belirten Domanig, şöyle devam etti:

“Tüpraş’ın katılımıyla enerji sektöründe endüstriyel teknolojiler alanındaki çalışmalarımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Değişim, artık her sektörün değişmezi haline geldi. Ezber bozan teknolojiler ve iş modelleri, mevcut modelleri yeniden şekillendiriyor. Yeni potansiyelleri açığa çıkarıyor ve yerleşik endüstrileri, iş modellerini tekrar ele almaları yönünde zorluyor. Yarının şirketleri, başarılı olmak için geleneksel kurumsal sınırları aşarak, iş modellerini yeniden icat etmek, yeni teknolojileri benimsemek ve yeni yöntemlerle faaliyet göstermek zorunda kalacak. Açık inovasyon sadece bağlantılar ve anlaşmalardan ibaret olmayıp dönüşüme katkı verecek paydaşları içeren ekosistemin oluşmasını ve güçlenmesini de sağlıyor. Sektörlerdeki oyuncu sayısı ve değişimin hızlı hareket eden doğası göz önüne alındığında, takip edilmesi ve değerlendirilmesi gereken çok sayıda girişim ve yaratıcı aktivite bulunuyor.”

Domanig, böyle bir ortamda verimliliği artırmak için bağlantıların kurulması, paydaşların uzun vadeli hedeflerinin hizalanması, geliştikçe karmaşıklaşan ilişkilerin desteklenmesi gerektiğini vurgulayarak, bu süreçte bir ortakla çalışmanın ise verimlilik ve etkinlik sağlayarak açık inovasyon çalışmalarında başarı şansını artırdığını kaydetti.

The post Tüpraş, Emerald İşbirliği first appeared on Fortune Turkey.

]]>
Milangaz OYAK Bünyesine Dahil Oldu https://www.fortuneturkey.com/milangaz-oyak-bunyesine-dahil-oldu Tue, 25 Aug 2020 17:29:46 +0000 https://www.fortuneturkey.com/?p=532421675992 TOTAL ve M Oil markalarını birleştiren OYAK, stratejik bir hamle ile Milangaz’ı da bünyesine kattı. OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem “ 20 noktada 130.000 m3’lük LPG depolama kapasitesi ile Türkiye’nin en yaygın ve en güçlü lojistik ağına sahip olduk. Hedefimiz, Milangaz’ın devralınmasıyla ulaştığımız otogazda yaklaşık yüzde 10 ve tüp gazda yüzde 19’lük pazar payını …

The post Milangaz OYAK Bünyesine Dahil Oldu first appeared on Fortune Turkey.

]]>
TOTAL ve M Oil markalarını birleştiren OYAK, stratejik bir hamle ile Milangaz’ı da bünyesine kattı. OYAK Genel Müdürü Süleyman Savaş Erdem “ 20 noktada 130.000 m3’lük LPG depolama kapasitesi ile Türkiye’nin en yaygın ve en güçlü lojistik ağına sahip olduk. Hedefimiz, Milangaz’ın devralınmasıyla ulaştığımız otogazda yaklaşık yüzde 10 ve tüp gazda yüzde 19’lük pazar payını daha yukarı taşıyarak liderliğe gidecek yolculuğu tamamlamak” dedi.

The post Milangaz OYAK Bünyesine Dahil Oldu first appeared on Fortune Turkey.

]]>
Planet, 3C Payment’i Satın Aldı https://www.fortuneturkey.com/planet-3c-paymenti-satin-aldi Thu, 13 Aug 2020 09:59:31 +0000 https://www.fortuneturkey.com/?p=532421675881 Dijital Tax Free, Ödeme Sistemleri, İstihbarat ve Danışmanlık hizmetlerini tek çatı altında toplayan Planet, dünyanın önde gelen ödeme geçidi sağlayıcılarından 3C Payment’ı satın alarak katma değerli ödemeler alanında dünya lideri oldu. Türkiye’de dijital Tax Free hizmeti veren tek firma olan Planet, dünyanın hızla büyüyen ödeme geçidi sağlayıcısı 3C Payment’ı satın alarak pandemi döneminde yatırımlarına devam …

The post Planet, 3C Payment'i Satın Aldı first appeared on Fortune Turkey.

]]>
Dijital Tax Free, Ödeme Sistemleri, İstihbarat ve Danışmanlık hizmetlerini tek çatı altında toplayan Planet, dünyanın önde gelen ödeme geçidi sağlayıcılarından 3C Payment’ı satın alarak katma değerli ödemeler alanında dünya lideri oldu.

Türkiye’de dijital Tax Free hizmeti veren tek firma olan Planet, dünyanın hızla büyüyen ödeme geçidi sağlayıcısı 3C Payment’ı satın alarak pandemi döneminde yatırımlarına devam etti. 3C Payment’ın ağ geçidi, entegrasyonu ve terminal kapasitesi Planet’in katma değerli ödeme hizmetleriyle birleştiğinde müşteri deneyimini geliştirmek isteyen hizmet sektöründeki şirketler için eşsiz bir platform oluşturacak.

30 yılı aşkın deneyimiyle ödeme hizmetlerinde köklü bir geçmişe sahip olan 3C Payment perakende, konaklama, yiyecek-içecek ve otopark sektöründeki şirketlere hızlı, güvenli, yüz yüze veya online ödeme çözümleri sağlıyor. 3C Payment gün itibarıyla 47 ülkede 11.000’den fazla müşteriye hizmet sunuyor ve 22 milyar Euro değerindeki 300 milyonu aşkın işleme aracılık ediyor.

Planet ve 3C Payment, karmaşık ödeme ihtiyaçları olan ve Visa, MasterCard ve American Express gibi yaygın ödeme araçlarının yanında Alipay, WeChat Pay ve UnionPay gibi alternatif ödeme araçlarına da yönelmek durumunda olan sektörlere ve şirketlere çözümler sunmaya odaklanıyor.

Planet, müşterilerine uzmanlığı olan ödeme sistemleri hizmetini satın alma sonrasında bir araya getirdiği KDV iadesi ve kur dönüşümünü katma değerli çözümler olarak sunuyor. 3C’nin ödeme geçidi ve entegrasyon kapasitesiyle birlikte şirket, müşterilerine en iyi deneyimi yaşatmak isteyen firmalara geniş bir ödeme hizmetleri yelpazesi sunabilecek.

Planet CEO’su Patrick Waldron: “Dünyanın en güvenilir konaklama ödeme geçidini sunan 3C, mevcut müşterilerimizin ödeme sistemlerinde kullandıkları özel kurumsal entegrasyon hizmetleri sağlıyor. 3C’yi Planet ile birleştirerek üye işyerleri, alıcılar ve müşteriler için ödeme deneyimini basitleştiren yeni ve benzersiz bir teklif oluşturuyoruz” ifadelerinde bulundu.

3C CEO’su Tim Goodman ise: “Planet ile birleşerek üye işyerleri, alıcılar ve müşteriler için ödeme deneyimini basitleştiren yeni ve benzersiz bir ödeme platformu oluşturuyoruz. 3C Payment, Planet’in çatısı altında müşterilerimize, uzun vadede büyüyebilmelerinde kilit öneme sahip kur dönüşümü ve KDV iadesi gibi satın alma ve gelir getiren ürünlerini sunma şansına sahip olacak. Covid-19 küresel piyasaları belirsizliğin içine sürüklemiş olsa da, bu anlaşma sayesinde talebin tekrar yükselmeye başlamasıyla birlikte daha fazla işlemi destekleyebileceğiz” şeklinde açıklama yaptı.

Planet Türkiye Başkanı Mehmet Baykam da: “Planet Türkiye olarak 3C Payment ile gerçekleşen birleşmeden çok memnunuz. Bu sayede sunduğumuz hizmetler çoğaltırken, aynı zamanda ürün ve müşteri portföyümüzü genişletebileceğiz. Global pandamı krizi sırasında başarıyla tamamlanan birleşme, şirketimizin finansal gücünü ve sağlam duruşunu sergilemektedir. Şu anda Türkiye’de Tax Free işine odaklanmış durumdayız, ancak gelecekte yerel pazarda ödeme hizmetlerimizi de başlatmayı planlıyoruz” dedi.

Bu katılımla birlikte firmalar, müşterilerinin karmaşık yüz yüze veya çevrimiçi ödemelerini artık yalnızca bir iş ortağıyla çalışıp, tek ödeme platformu kullanarak tamamlayabilecek. İlk entegrasyon konaklama ve yiyecek-içecek sektörleri için yüksek değerli ve hepsi bir arada ödeme sisteminin oluşturulmasıyla gerçekleştirilecek.

The post Planet, 3C Payment'i Satın Aldı first appeared on Fortune Turkey.

]]>
Türk Oyun Şirketi Rollic Satıldı https://www.fortuneturkey.com/turk-oyun-sirketi-rollic-satildi Fri, 07 Aug 2020 18:51:09 +0000 https://www.fortuneturkey.com/?p=532421675845 Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga Türk oyun firması olan Rollic’i 168 milyon dolara satın aldı. Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga 1,8 milyar dolara satın aldığı Türk oyun firması Peak Games’in ardından hyper-casual (hiper basit) oyunlar üreten bir diğer Türk oyun firması olan Rollic’i de 168 milyon dolara satın aldığını duyurdu. Zynga resmi Twitter adresinden duyurduğu …

The post Türk Oyun Şirketi Rollic Satıldı first appeared on Fortune Turkey.

]]>

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga Türk oyun firması olan Rollic’i 168 milyon dolara satın aldı.

Dünyaca ünlü oyun geliştiricisi Zynga 1,8 milyar dolara satın aldığı Türk oyun firması Peak Games’in ardından hyper-casual (hiper basit) oyunlar üreten bir diğer Türk oyun firması olan Rollic’i de 168 milyon dolara satın aldığını duyurdu.

Zynga resmi Twitter adresinden duyurduğu habere göre, şirket hyper-casual oyun alanında en hızlı büyüyen şirketlerden biri olan İstanbul merkezli Türk oyun şirketi olan Rollic ile anlaşmaya vardı.

Açıklamada Rollic’in oyunlarının 250 milyondan fazla indirildiği vurgulanırken, Rollic’in şirketin kullanıcı profiline ve reklam alanına katkı sağlayacağı vurgulandı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen, Zynga Üst Yöneticisi (CEO) Frank Gibeau, 2020 yılında dünya çapında en hızlı gelişen hyper-casual geliştiricisi ve yayıncılarından biri olan ve harika bir takım tarafından yönetilen Rollic’in alınması ile hyper casual alanına girmekten dolayı çok heyecanlı olduklarını söyledi.

Rollic Kurucusu ve CEO’su Burak Vardal ise Rollic ekibinin Zynga’ya katılmaktan dolayı onur duyduğunu söyledi. Vardal, “Hiper-casual konusundaki uzmanlığımız, Zynga’nın ürün yönetimi, veri bilimi, reklamdan reklamdan para kazanma ve dünya çapındaki yayıncılık kalitesine mükemmel uyum sağlıyor.” ifadelerini kullandı.

Açıklamaya göre ilk olarak Zynga, Rollic’in yüzde 80’ini 168 milyon dolara satın alacak. Rollic’in kalan yüzde 20’lik bölümü ise önümüzdeki 3 yıl içerisinde aşama aşama Zynga bünyesine geçirilecek.

Zynga geçen aylarda da İstanbul merkezli mobil oyun şirketi Peak Games’i rekor bir fiyatla 1,8 milyar dolara satın aldığını duyurmuştu.

The post Türk Oyun Şirketi Rollic Satıldı first appeared on Fortune Turkey.

]]>
Esnek Ofis Modeli, ‘Kolektif Suites’, Verimliliği Artırıyor https://www.fortuneturkey.com/esnek-ofis-modeli-kolektif-suits-verimliligi-artiriyor Tue, 04 Aug 2020 10:42:11 +0000 https://www.fortuneturkey.com/?p=532421675806 Pandemi ile birlikte değişen ofis beklentilerini yakından takip eden Kolektif House, bu beklentileri karşılayan yeni ofis çözümleri geliştirmeye devam ediyor. Ön yatırım şartı olmadan, ofis dairelerinde kurumların ihtiyacına uygun taşınmaya hazır ofis modeli Kolektif Suites’i hayata geçiren şirket, bu ürün ile kurumların giderlerini azaltırken, artan verimlilik ile şirketlerin büyümesine de katkı sunacak.  Pandemi çalışma ve ofis …

The post Esnek Ofis Modeli, 'Kolektif Suites', Verimliliği Artırıyor first appeared on Fortune Turkey.

]]>
Pandemi ile birlikte değişen ofis beklentilerini yakından takip eden Kolektif House, bu beklentileri karşılayan yeni ofis çözümleri geliştirmeye devam ediyor. Ön yatırım şartı olmadan, ofis dairelerinde kurumların ihtiyacına uygun taşınmaya hazır ofis modeli Kolektif Suites’i hayata geçiren şirket, bu ürün ile kurumların giderlerini azaltırken, artan verimlilik ile şirketlerin büyümesine de katkı sunacak.  

Pandemi çalışma ve ofis kültürünü kalıcı olarak değiştiriyor. “Esneklik” kavramı iş hayatının merkezine otururken, uydu ofisler ise yükselişe geçiyor. 5 yıldır girişimcilerden yatırımcılara, serbest çalışanlardan şirketlere pek çok gruba ortak çalışma alanının ötesinde bir hizmet sunan Kolektif House, tüm bu gelişmeleri yakından takip ederek yeni nesil esnek ofis çözümleri geliştirmeyi sürdürüyor. Kolektif dokunuşu ve hizmetleri eşliğinde, ön yatırım gerektirmeyen kuruma özel taşınmaya hazır ofis modeli Kolektif Suites’i hayata geçiren şirket; kurumların özel kullanımları için tercih ettikleri lokasyonda, ihtiyaçları doğrultusunda, izole, sadece kendilerine ait bir çalışma alanını içeren ofislerini tasarlıyor ve tüm operasyonel süreçlerini yönetiyor. Böylece azaltılmış giderler ve artan verimlilikle şirketlerin büyümesine katkı sağlıyor.

Yeni nesil esnek ofis çözümlerine ilgi artıyor
Kolektif Suites’in 100-300 metrekare arasında alanda 5-35 kişi kapasiteli olarak tasarlanan “Agile” ofis modeli olduğuna dikkat çeken Kolektif House Kurucu Ortağı ve CEO’su Ahmet Onur “Koronavirüs salgını ile birlikte kurumlar esnek çalışma modeline geçiş hazırlıklarına başlarken, bunun bir yansıması olarak yeni nesil esnek ofis çözümlerine ilgi giderek artıyor. Önümüzdeki dönemde uzun vadeli kiralamalar yerine maliyet tasarrufu sağlayan esnek ofis alanları şirketlerin yeni adresi olacak. Bizler de Kolektif House olarak çalışmanın olduğu tüm alanlarda yeni ve yaratıcı çözümler geliştirmeye devam ediyoruz. Bu kapsamda yeni geliştirdiğimiz esnek ofis çözümümüz Kolektif Suites ile ofis kullanımına uygun daireleri, ön yatırım gerektirmeden, Kolektif ruhuyla daire ofis tercih eden şirketlere sunmaya başladık” dedi.

Çalışan motivasyonunu artırıyor
Onur, Kolektif Suites’in şirketlere sunduğu faydaları ise şöyle sıraladı: “Salgın büyük şehirlerde yaşamanın zorluklarını daha net bir şekilde ortaya koydu. Bugünlerde pek çok şirket hibrit çalışma modeline geçiş hazırlığını planlarken, yöneticiler de ofis lokasyonlarını bir kez daha gözden geçiriyor. Yeni yatırım stratejileri merkez ofisler için şehrin merkezinde şekillenirken, uydu ofisler için ise çalışanların evlerine yakın ve yoğun olduğu bölgeler tercih ediliyor. Böylece merkez ofisler network ağını güçlendirecek biçimde konumlanırken, ev ile ofis arasındaki mesafe en aza indirilerek stresten uzak bir çalışma ortamının yaratılmasıyla çalışan mutluluğu, bağlılığı ve verimliliği perçinleniyor. Ayrıca bu yapı iş ortakları ile olan ilişkileri de güçlendiriyor. Kolektif Suites ürünümüz tam da bu noktada hem bu dönüşüme hizmet eden hem de pandemi sebebiyle ölçeği değişen firmaların rahatlıkla tercih edebileceği bir model. Kurumların mimari, yapısal, operasyonel, emlakçı gideri ve yasal pek çok konuda genel masraflarını en aza indirmeyi hedeflerken; ofis yapım aşaması, yönetim süreçleri ve alan kullanımı konusunda optimizasyon sağlıyor. Esnek sözleşme şartlarıyla daimî hareket kabiliyeti sunuyor. Ofis lokasyonundan tasarıma taşınmaya hazır yenilikçi bir çalışma alanı ile çalışanların bağlılığını, motivasyonunu ve verimliliğini artırmaya; etkinliklerimiz ile ise beraber üreterek paylaştığımız topluluğun bir parçası olarak ağınızı genişletmeye imkân tanıyor.”
 

The post Esnek Ofis Modeli, 'Kolektif Suites', Verimliliği Artırıyor first appeared on Fortune Turkey.

]]>
Siemens, Varian Medical’ı Satın Alıyor https://www.fortuneturkey.com/siemens-varian-medicali-satin-aliyor Sun, 02 Aug 2020 08:34:27 +0000 https://www.fortuneturkey.com/?p=532421675788 Alman şirketin tıbbi cihazlar üreten bölümü Siemens Healthineers, kanser tedavisine yönelik tıbbi araçlar ve yazılımlar geliştiren Varian Medical’ı 15 milyar dolar (104 milyar TL) karşılığında almak istiyor. İki şirket arasındaki görüşmelerde son aşamaya gelindi. Alman şirket, kanser tedavisi için araç ve yazılım geliştiren Varian Medical’ı 15 milyar dolar karşılığında almak istiyor. Siemens ile ABD’li firma …

The post Siemens, Varian Medical’ı Satın Alıyor first appeared on Fortune Turkey.

]]>

Alman şirketin tıbbi cihazlar üreten bölümü Siemens Healthineers, kanser tedavisine yönelik tıbbi araçlar ve yazılımlar geliştiren Varian Medical’ı 15 milyar dolar (104 milyar TL) karşılığında almak istiyor. İki şirket arasındaki görüşmelerde son aşamaya gelindi. Alman şirket, kanser tedavisi için araç ve yazılım geliştiren Varian Medical’ı 15 milyar dolar karşılığında almak istiyor.

Siemens ile ABD’li firma arasındaki görüşmelerin son aşamaya geldiği belirtildi. Her iki şirket de konuyla ilgili açıklama yapmak istemedi.

California, Palo Alto’da bulunan Varian’ın 10 bin çalışanı var. Şirket, yenilikçi kanser tedavileri üzerine çalışmalar yapıyor. Varian, 2019 yılında 3.2 milyar dolar (22 milyar 300 milyon TL) gelir elde etmişti.

The post Siemens, Varian Medical’ı Satın Alıyor first appeared on Fortune Turkey.

]]>
Altın İçin Dudak Uçuklatan Tahmin https://www.fortuneturkey.com/altin-icin-dudak-ucuklatan-tahmin Wed, 29 Jul 2020 13:27:09 +0000 https://www.fortuneturkey.com/?p=532421675764 Analistlere göre, son zamanlarda tırmanışa geçen altın piyasası  “çok güçlü” ve ons fiyatı iki yıl içinde 3500 dolara tırmanabilir. Martin Place Securities’in yöneticilerinden Barry Dawes, “ons fiyatının 1923 dolar gibi tepe bir noktadan çok hızlı bir şekilde yükselmesi son derece anlamlı. Bir diğer önemli faktör ise, 1800 dolar seviyelerindeyken yine aynı tempoda değer kazanmış olması. …

The post Altın İçin Dudak Uçuklatan Tahmin first appeared on Fortune Turkey.

]]>
Analistlere göre, son zamanlarda tırmanışa geçen altın piyasası  “çok güçlü” ve ons fiyatı iki yıl içinde 3500 dolara tırmanabilir.

Martin Place Securities’in yöneticilerinden Barry Dawes, “ons fiyatının 1923 dolar gibi tepe bir noktadan çok hızlı bir şekilde yükselmesi son derece anlamlı. Bir diğer önemli faktör ise, 1800 dolar seviyelerindeyken yine aynı tempoda değer kazanmış olması. Bu da altın piyasasının çok ama çok güçlü olduğunun işareti” diyor.

BNP Paribas Wealth Management’tan Garth Bregman, altının ons fiyatının 2,000 dolar civarı konsolide olduktan sonra tekrar tırmanışa geçeceği düşüncesinde.

Bregman, “Altının kısa vadede yükselişini durdurması için herhangi bir neden görmüyoruz. Nitekim altını yukarı taşıyan faktörlerde hiçbir değişiklik yok” diyor.

Swiss Asia Capital’in idari direktörü Juerg Kiener de, altınla ilgili uzun vadeli hedeflerinin çok daha yüksek olduğunu belirtti: “Teknik tabloya baktığınızda, en dipten yukarıya doğru 2.834 dolar gibi bir fiyat ortaya çıkıyor. Bu muhtemelen ilk hedef olacak ve ondan sonra daha da yukarı doğru bir tırmanış başlayacak.” (Kaynak: cnbc.com)

The post Altın İçin Dudak Uçuklatan Tahmin first appeared on Fortune Turkey.

]]>