Yerli kripto para piyasadan çekiliyor

Büyük talep gören NexPara, piyasadan çekildiğini ve topladığı 3 milyon liraya yakın yatırımı bugün itibarıyla iade etmeye başladığını açıkladı.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
14.03.2018
Yerli kripto para piyasadan çekiliyor

Türkiye’nin yerli kripto parası olma hedefiyle yola çıkan NeXpara piyasadan çekildi. 1 Mart’t a halka arz edilen NeXpara, topladığı 2 milyon 840 bin TL yatırımı geri iade edecek.

NeXpara sitesinde konuya ilişkin şu açıklama paylaşıldı:
“Yol haritamızda belirlediğimiz BDDK ve KOIN VAKIF planlarımızın, yetkili merciler ile yaptığımız görüşmeler sonrasında, şu anki Türkiye Cumhuriyeti kanunları çerçevesinde imkansız olduğunu öğrenmiş bulunmaktayız. Bu nedenle, 14 Mart 2018 tarihi itibariyle konu ile alakalı yapmış olduğumuz yönetim kurulu toplantısında aldığımız karara istinaden, süreç içerisinde bizlere güvenerek yatırım yapan tüm üyelerimizin zarar görmemesi adına ivedilikle 14 Mart 2018 saat 09:30’dan itibaren tüm havale/eft yatırımları geri iade edilecektir. Ayrıca, Bitcoin ve Ethereum olarak yatırım yapanlara ilgili cüzdan bilgileri paylaşılacaktır. Bu süreçte bizlere güvenen, inanan, yanımızda olan herkese ayrı ayrı teşekkür eder, kripto hayatınızda bol kazançlar dileriz.” 
Kripto paralar konusunda çeşitli analizler yapan ve eğitimler veren Eylem Cülcüloğlu ise Nexpara’ya verdiği danışmanlığa son verdiğini duyurdu:
 
 
mevzuat gereği yol haritasını gerçekleştiremeyeceği nedeniyle ICO'yu durdurdu. Yatırılan tüm paralar iade ediliyor. Dışarıdan danışmanlık vererek pazarlama faaliyetini yürüttüğüm Nexpara A.Ş'den proje sonlandığı için ayrılmış bulunmaktayım. @nexpara
 HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

İç hat seferlerini iptal eden İDO'ya ağır ceza gelebilir
 
2018 yılında sosyal medya evreni
 
Moody’s’e para cezası

Dünya devine rekor ceza
 
SPK piyasa bozucu eylemlerle ilgili düzenlemeyi geri çekti
 
SPK'dan piyasa bozucu eylemlerle ilgili düzenleme
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X