Anasayfa İŞ DÜNYASI Türkiye’nin en etkin 50 CHRO’su belirleniyor
İŞ DÜNYASI - 1 Eylül 2016

Türkiye’nin en etkin 50 CHRO’su belirleniyor

Fortune Türkiye ve DataExpert işbirliğinde gerçekleştirilen En Güçlü CHRO I Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi araştırması tüm hızıyla devam ediyor

Fortune Türkiye ve DataExpert işbirliğinde gerçekleştirilen En Güçlü CHRO I Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi” araştırması bütün hızıyla devam ediyor. Türkiye’nin en etkin 50 CHRO’sunun belirleneceği çalışmanın sonuçları Kasım 2016’de açıklanacak.

Günümüz iş dünyasında insan kaynakları fonksiyonu şirketlerin gelecek stratejilerine ulaşmalarında önemli bir iş ortağı haline gelmiş bulunuyor. İş süreçlerindeki hızlı değişim, şirketleri yenilikçi olmaya zorlarken, artan rekabet ortamındaki bu hızlı dönüşüme adaptasyon ancak insan kaynaklarının stratejik yönetimi ile mümkün olabiliyor. Bu noktada, insan kaynakları fonksiyonu şirket içerisindeki her departman ve profesyonel için stratejik bir konumda bulunurken, CHRO’ların şirket yönetimindeki önemi de giderek artıyor.

CHRO fonksiyonunun yükselen değerine dikkat çekebilmek ve CHRO kavramının önemini vurgulamak amacıyla, Fortune Türkiye ve DataExpert işbirliğinde Türkiye’nin En Etkin İnsan Kaynakları Liderleri belirleniyor.

Kapsamlı bir metodoloji ile Türkiye’nin önde gelen 500 şirketinin insan kaynakları yöneticileri arasında gerçekleştirilecek araştırmada, danışma kurulu tarafından belirlenen kriterler doğrultusunda; şirketlerin en önemli sermayesi olan insan kaynağını en etkin biçimde yöneten, kurum öncelikleri doğrultusunda fark yaratan, değer katan, benzersiz insan kaynakları uygulamalarını hayata geçiren Türkiye’nin en etkin 50 İK Yöneticisi belirlenecek.

Araştırmanın danışma kurulunda sektörün önemli isimleri göze çarpıyor;

 • Cüneyt Başaran // Bloomberg HT, Genel Yayın Yönetmeni  
 • Cüneyt Toros // Fortune Türkiye, Yayın Direktörü
 • Didem Karabay // Sabancı Üniversitesi, Değişim Yönetimi ve Danışmanlık Alan Yöneticisi
 • Emre Konuk // Davranış Bilimleri Enstitüsü, Kurucu Başkanı
 • Eyüp Toprak // Great Place to Work, Türkiye Genel Müdür
 • Prof. Dr. H. Canan Sümer // ODTÜ, Psikoloji Bölümü
 • M. Yasin Altunkaya // DataExpert, Yönetici Ortak
 • Nuran Durmaz // DataExpert, Yönetici Ortak
 • Sefer Levent // Hürriyet Gazetesi, Ekonomi Müdürü; Hürriyet İK, Genel Yayın Yönetmeni
 • Serra Hotoğlu // Yenibiriş, Genel Koordinatör
 • Prof. Dr. Türker Baş // Galatasaray Üniversitesi

Kasım 2016’da sonuçlanacak araştırmanın ayrıntıları www.engucluchro.com adresinden takip edilebilir. Araştırma sonucunda En Etkin CHRO Ödül Töreni, 15 Kasım 2016 tarihinde Swissôtel The Bosphorus İstanbul’da düzenlenecek olan ve iş dünyasından pek çok önemli isme ev sahipliği yapacak CHRO Summit 2016’da gerçekleşecek.

 “CHRO Fonksiyonunun Bugünü ve Geleceği”nin tartışılacağı, yoğun katılım olması beklenen zirve hakkında ayrıntılı bilgi için www.chrosummit.com.tr adresini ziyaret edebilirsiniz. 

İlginizi Çekebilir

ABD’de Endeksler Yükselişle Açıldı

New York borsası, güne yükselişle başladı. Açılışın ardından Dow Jones endeksi yüzde 0,36 …