Trump Çin'e daha fazla verginin sinyalini verdi

ABD Başkanı Trump, Çin'e yönelik daha fazla ürüne gümrük vergisinin gelebileceğinin sinyalini verdi


  FOTOĞRAF: ARŞİV
15.10.2018
Trump Çin'e daha fazla verginin sinyalini verdi

ABD Başkanı Donald Trump, Çin'e yeni bir tur yaptırım tehdidinde bulunarak Çin'in ABD siyasetine karışmasının 2016 seçimine Rusya'nın isminin karışmasından “daha büyük bir sorun” olduğunu belirtti.
CBS'in “60 Dakika” programında Çin ekonomisini bunalıma sokmak isteyip istemediğine ilişkin soruya “Hayır” şeklinde yanıt veren Turmp, öncesinde Çin Borsasının ilk tarifeden bu yana kayıplarını 1929'da ABD'de Büyük Bunalım'ın başlangıcındaki kayıplarla kıyasladı.
“Bizimle adil bir anlaşma müzakere etmelerini istiyorum. Piyasalarını bizim piyasalarımızın açık olduğu gibi açmalarını istiyorum.” diyen Trump, daha fazla tarifenin gelebileceğinin de sinyalini verdi.
ABD şimdiye dek Çin'e toplamda üç tur tarifeyle 250 milyar dolarlık ithalata vergi koydu. Karşılığında ise Çin tarafı ABD ürünlerine yönelik misilleme yaptı. Trump, öncesinde tüm Çin ürünlerine yönelik vergi getirme uyarısında bulunmuştu.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Hızlı tren ihalesi iptal edildi
 
Çin'in hızlı trenleri AB pazarına girdi
 
Japonya uçaktan daha hızlı treniyle geliyor

Hızlı tren projesi için acele kamulaştırma
 
Türkiye'nin en hızlısı yola çıktı
 
Çin'in tren üreticisi CRRC, Hindistan'da ortak yatırım yaptı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X