Anasayfa DÜNYA Tesla, Elon Musk’ın işgücünü %7 azaltmasıyla düşüş yaşıyor
DÜNYA - Güncel Haberler - 18 Ocak 2019

Tesla, Elon Musk’ın işgücünü %7 azaltmasıyla düşüş yaşıyor

Elektrikli otomobil üreticisi firma, işletme maliyetlerini düşürmek için işgücünü %7 azalttığını söyledi.

Tesla (NASDAQ:TSLA) hisseleri Cuma günü piyasa öncesi ticarette düşüş gösterdi. Elektrikli otomobil üreticisi firma, işletme maliyetlerini düşürmek için işgücünü %7 azalttığını söyledi.

Ayrıca şirketin web sitesinde yayınlanan, CEO Elon Musk çalışanlarına verilen not uyarınca “yalnızca en kritik geçici çalışanlar ve müteahhitler” korunacak. Haberler ilk olarak Wall Street Journal tarafından bildirildi.

Geçen yılın sonunda hisse senedi piyasalarında büyük ölçüde toparlanma yaşayan Tesla hisseleri, piyasa öncesi ticarette bu gelişmelere karşılık %5 düşüş yaşadı.

CEO Elon Musk’ın çalışanlarına söylediğine göre, bu azaltma fiyatları düşürmek ve şirketin ilk kitle Pazar ürünü Model 3 Sedan’ın satışlarını artırmak için gösterilen bir çaba. O, ürünleri için federal vergi muafiyetinin bu yıl kademeli olarak durdurulmasıyla, şirketin Model 3’ün mevcudiyetini muhafaza etmesi gerektiğini söyledi.

Musk belirtilen notta, “daha yüksek hacim ve üretim tasarımındaki gelişmeler, Tesla’nın standart aralığı (220 mil), standart iç Model 3’ü 35 bin dolardan üretmek için gereken ölçek ekonomilerini elde etmesinde ve yine uygulanabilir bir şirket olmasında çok önemli” dedi.

İlginizi Çekebilir

Yat Sektörü Uzak Doğu’ya Açıldı

Ocak-temmuz döneminde, yaklaşık 580 milyon dolarlık ihracat gerçekleştiren gemi ve yat sek…