S&P'den TCMB açıklaması

S&P, TCMB'nin faizi en az 100 bp artırmasının muhtemel olduğunu belirtti


  FOTOĞRAF: AA
6.12.2017
S&P'den TCMB açıklaması

 

 

 

 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard & Poor's (S&P), TCMB'nin 14 Aralık'taki toplantısına ilişkin beklentilerini açıkladı.

Kurumdan yapılan açıklamada, Merkez Bankası'nın bir sonraki politika toplantısında faizi en az 100 baz puan artırmasının muhtemel olduğunu bildirildi.

S&P ekonomisti Tatiana Lysenko, Londra'da verdiği röportajda, Türkiye'de yıllık enflasyonun geçtiğimiz ay 2003'ten bu yana olan en yüksek seviyesine çıkmasının ardından TCMB'nin sıkılaşmaya gitmesinin "oldukça net" olduğunu belirtti. 

Lysenko, açıklamasında, "Birden çok faiz olması tahminde bulunmayı zorlaştırıyor, ancak TCMB muhtemelen faizi en az 100 baz puan artıracak" ifadesine yer verdi ve TCMB'nin 2014 yılında yapmış olduğu gibi repo faizini artırmasının piyasalar için çok daha net bir sinyal olacağını düşündüklerini, ancak bunun bu ay gerçekleşmesini beklemediklerini dile getirdi. HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

ZTE, ABD yaptırımları sonrası faaliyetlerini durdurdu
 
Çinli devle yeni yatırımlar için imzalar atılıyor
 
Netaş gücünü Ar-Ge ve inovasyondan alıyor

Tek Kuşak Tek Yol’a Türkiye Köprüsü
 
Üçüncü havalimanının altyapısı Netaş’a emanet
 
Akıllı şehirler için akıllı gelecek tasarımı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X