SAP’tan 8 milyar dolarlık satın alma

Alman yazılım devi SAP, anket yazılımı şirketi Qualtrics’i 8 milyar dolara satın alıyor.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
12.11.2018
SAP’tan 8 milyar dolarlık satın alma

SAP büyümek için geleneksel masa üstü yazılım işinden geçiş sürecinde yeni bulut ürünlerine güveniyor. Alman yazılım devi bu yılı yüzde 7,5 ila 8,5 arası bir büyümeyle kapatacağını tahmin ediyor; daha önceki büyüme tahmini yüzde 6 ila 7,5 aralığındaydı.
Bu anlaşma SAP’ın 2014 yılında seyahat ve harcama yazılım şirketi Concur’u 8,3 milyar dolara satın almasının ardından gerçekleştirdiği ikinci büyük satın alma. SAP bulut işini kurmak için 2011 yılında Success Factors’ı 3,4 milyar dolara satın almış ve bu yılın başında da satış performansı yönetimi için Callidus’u 2,4 milyar dolara satın almıştı.
SAP’ın Qualtrics’i satın alması aynı zamanda, yazılım dünyasında yeni bir milyar dolarlık anlaşmaya imza atılması anlamına geliyor. Yaklaşık iki hafta önce de, IBM Red Hat’i 34 milyar dolara satın alarak, sektördeki en büyük anlaşmaya imza atmıştı.
Qualtrics satışlarının büyük bir bölümünü abonelikler yoluyla gerçekleştiriyor ve aynı zamanda talep üzerine araştırma kanalıyla da gelir elde ediyor. Bu hizmetten yararlanmak isteyen müşteriler, “yanıt vermek üzere düzenlenmiş belli bir grup”tan ya da profesyonel hizmetlerden geri bildirim alabiliyorlar.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

 TCMB aralık beklenti anketi açıklandı
 
Küresel piyasalar negatif seyrediyor
 
TCMB: Döviz kurlarında yükselen oynaklık enflasyon belirsizliğini artırdı

Piyasalar yılın son enflasyon raporunu bekliyor
 
JP Morgan TCMB'nin faizleri değiştirmemesini bekliyor
 
2018 sonu enflasyon beklentisi yüzde 19.61
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X