Anasayfa LIFESTYLE Porsche’nin yeni modeline sınırlı sayıda üretim
LIFESTYLE - 10 Ekim 2018

Porsche’nin yeni modeline sınırlı sayıda üretim

Paris’teki oto fuarında tanıtılan Porsche’nin yeni Speedster 911 modeli gelecek yıldan itibaren çok sınırlı sayıda üretilecek.

Üretiminin 70. yılını geçen haziran ayında kutlayan Porsche’nin yeni Speedster 911 modeli, geleneği bozmayarak yine az sayıda yalnızca bin 948 adet olarak üretilecek ve ilk teslimat da 2019 yılı ilk altı ay sonunda başlayacak. Fiyatı henüz kesinleşmemiş olsa da 250 bin euro civarı bir rakam dile getiriliyor.
Speedster’in çekiciliği otomobil zevkinin mükemmel örneği olmasından kaynaklanıyor. Daha kısa ve daha öne doğru eğimli bir ön cama sahip olan bu roadster, Porsche’nin kökenlerine göndermede bulunuyor. Yeni model 911 Carrera 4’ün daha genişletilmiş kasasıyla GT3 şasisini birleştiriyor. İki koltuklu araba fiber karbon, çift çıkıntılı bir arka kaputa sahip.
Yeni Porsche teknolojik açıdan da ileri düzeyde. GT3 şasisi dışında, Speedster 911 flat-six 4 litre motorun en son tasarımıyla donanacak. Dakikada 9000 torkla 5000 beygirlik güce sahip olacak. Bu Speedster aynı zamanda iklimlendirme ve hi-fi gibi özelliklerde de donanacak.

İlginizi Çekebilir

Trump: ABD’nin Faiz İndirimine, Parasal Gevşemeye İhtiyacı Var

ABD Başkanı Donald Trump sosyal medya yoluyla yaptığı açıklamada Fed’e eleştirilerin…