Pokemon Go sosyal medya uygulamalarını ezdi

Pokemon Go çıktığı günden itibaren sosyal medya uygulamalarını ekarte etmeye başladı. Oyun çoktan Tinder'ı geçti.


HABER: FORTUNE TÜRKİYE
  FOTOĞRAF: Nintendo
11.07.2016
Pokemon Go sosyal medya uygulamalarını ezdi

Pokemon tüm dünyayı yeniden ele geçiriyor. Nintendo ve Niantic'in yayınladığı Pokemon Go oyunu henüz resmi olarak tüm ülkelerde çıkmamış olsada oyuncu sayısı hayli fazla.

4 gün içinde Tinder'dan daha fazla kullanıcı sayısına ulaşan Pokemon Go Twitter'ın kullanıcı sayısını aşmak üzere. SimilarWeb tarafından açıklanan verilere göre ABD'deki android telefonların yüzde 2'sinde Tinder bulunurken, yüzde 5.8'inde Pokemon Go var.

NINTENDO HİSSELERİ UÇTU

8 Temmuz günü andorid kullanıcılarının yüzde 3'ünün telefonunda Pokemon Go bulunurken yüzde 3.5'inde Twitter bulunuyordu. Pokemon Go'nun yayılış hızına bakıldığında Twitter'ın kullanıcı sayısını kısa zamanda geçmesi bekleniyor.

POKEMON GO NEDİR, NASIL OYNANIR?

5 yıl önce yayınlanan Tinder'ı ve 2006'da yayın hayatına başlayan Twitter'ı bir kaç gün içerisinde geçmeyi başarak Pokemon Go'nun Whatsapp, Instagram ve Snapchat gibi en popüler sosyal medya uygulamalarından daha fazla kullanım süresine sahip olduğu da görülüyor.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

TCMB: 12 aylık enflasyon beklentisi yüzde 17.38
 
Çin’de konut krizi: 'Her 5 konuttan 1'i boş'
 
Küresel piyasalar negatif seyrediyor

Lagarde, merkez bankalarının dijital para çıkarmasını savundu
 
Konut stokları için yeni çalışma
 
Merkez Bankası'ndan enflasyon açıklaması
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X