Murat Sancak silahlı saldırıya uğradı

Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'ın aracına silahlı saldırı yapıldı.


HABER: AA
  FOTOĞRAF: AA
20.08.2015
Murat Sancak silahlı saldırıya uğradı

Star Medya Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak'ın aracı kurşunlandı. 

Alınan bilgiye göre, Sancak'ın bulunduğu araca Halkalı'da seyir halindeyken silahlı saldırı düzenlendi. 

Aracına kurşun isabet eden Sancak'ın saldırıyı yara almadan atlattığı öğrenildi. Polis ekipleri, olayla ilgili çalışma başlattı. 

Star Medya Grubu konuyla ilgili yazılı açıklama yaptı. Açıklama şöyle;

"Star Medya Grubuna yönelik son dönemde sistemli bir şekilde yapılan “hedef gösterme çabaları” bir kez daha “meyvesini verdi”.
 
Geçen ay Star Medya Grubuna bağlı 24 Televizyonu ve Star Gazetesi’nin bulunduğu binanın bahçesine bomba bırakan teröristler bu kez Star Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak’ı hedef aldı. Evinden, Star Medya Grubuna gelirken maskeli 2 kişinin silahlı saldırısına maruz kalan Star Medya Grubu Başkanı Murat Sancak saldırıdan yara almadan kurtuldu.
 
Makam aracına önce çarparak durdurmaya çalışan teröristler ardından aracı çapraz ateşe tutarak hedeflerine ulaşmak istedi. Koruması ve şoförünün karşılık vermesi üzerine olay yerinden kaçan teröristlerin aranmasına devam ediliyor. Uzmanlar, saldırının sadece korkutmak amacıyla değil, araca yönelik onlarca kurşun ve bu kurşunların özellikle makam tarafına sıkılması nedeniyle amacın direk öldürmek olduğunu belirtiyor.
 
Gerçekleri açıklamaktan, Türkiye üzeninde oynanan gayri milli oyunları deşifre etmekten bir an bile geri durmayan Star Medya’yı bomba ile, suikast tertiplemekle susturmaya çalışan terör gruplarının bu çabalarının beyhude olduğunu bir kez daha hatırlatmak isteriz.
 
Terör grupları hedeflerine bomba ile kurşun ile ulaşmak isterken, onları “motive” etmek adına, 24 Televizyonu ve Star Gazetesini açıkça hedef gösteren siyasi parti liderleri, onların uzantısı medya kuruluşları ve ruhunu satan bazı aydınlara da bir çift sözümüz var.
 
Türkiye’nin gayri milli unsurlara teslim edilmesini hedefleyen her türlü hamle, karşısında Star Medya Grubunu bulacaktır. Ne bomba ne kurşunlar ne açık ya da gizli tehditler bizi ülke sevdasından, gayri milli projeleri deşifre etmekten ve bu yönde haber yapmaktan alıkoyamayacaktır. Star Medya Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Sancak’ın ifadesiyle “bunca vatan evladı şehit olurken bizim canımızın ne önemi var” cümlesiyle Star Medya çalışanları olarak bu tehditlerin bizi yıldıramayacağını bir kez daha hatırlatmak isteriz."
 HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Toyota’dan Uber’e 500 milyon dolarlık yatırım
 
2018'in en çok satan otomobilleri
 
Fiat dizel otomobil üretimine son veriyor

Toyota üreti̇me ara verdi̇
 
İlk çeyrekte en çok satılan otomobil markaları
 
Otomotivde lider değişti
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X