Moda duayeni hayatını kaybetti

Dünyaca ünlü Fransız ikonik moda tasarımcısı Hubert de Givenchy, 91 yaşında yaşamını yitirdi.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
12.03.2018
Moda duayeni hayatını kaybetti

 

 

 

 

Audrey Hepburn, Jackie Kennedy ve Grace Kelly gibi isimlere özel yapt��ğı tasarımla da adından söz ettiren dünyaca ünlü Givenchy markasının kurucusu Hubert de Givenchy, 91 yaşında hayatını kaybetti. 
Givenchy'nin uzun yıllardır birlikte olduğu haute couture tasarımcısı Philippe Venet, ünlü modacının uykusunda yaşamını yitirdiğini duyurdu.

AUDREY HEPBURN'UN DOSTU 
20 Şubat 1927'de Fransa'nın kuzeyindeki Beauvais kentinde doğan Hubert de Givenchy, ilk moda evini 1952'de Paris'te açtı. 
Modellerinde elegant bir tarzı ön planda tutan Givenchy'yi üne kavuşturan ise ünlü oyuncu Audrey Hepburn ile 40 yıllık dostluklarını başlatan "Sabrina" filmi oldu. Givenchy'nin 1953 yapımı, Oscarlı komedi için tasarladığı "Küçük siyah elbise" hâlen moda dünyasının mihenk taşlarındandır. 
Hepburn'un "Breakfast at Tiffany's" (Tiffany's'de Kahvaltı) isimli klasikler arasına girmiş filminin ilk sahnesinde giydiği siyah elbise de Givenchy imzasını taşıyordu. 
Givenchy markası 1957'de Audrey Hepburn’e ithaf edilen ilk parfüm "L’interdit" ile birlikte parfüm piyasasında yerini aldı. 
1989 senesinin ikinci yarısında ise Givenchy cilt bakım ürünleri piyasaya sürüldü. Cilt bakımında teknolojik yenilikler hızlı bir şekilde uyguladığından, Givenchy cilt bakım ürünleri her sene ödül alarak bu sektördeki büyüklüğünü ispat ediyor.
2003 yılında piyasaya çıkardığı "Very Irresistible Givenchy" adlı parfümünün yüzü ise ABD'li oyuncu Liv Tyler oldu. 
Hubert de Givenchy 1996 yılında Givency'den ayrıldı.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

'2017 piyasalar için fırsat yılı olabilir'
 
Birincil Veri Merkezi ilk kullanıcısını buldu
 
KKTC' den doğalgaz çıkışı

Türk perakende devleri yurtdışı yatırımlarla büyüyor
 
Finans piyasası terminallerine Matriks’ten 12 altın dokunuş
 
Mutlu gülüşler için gülüş tasarımı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X