Anasayfa PİYASALAR Mobius: TL ucuz, alım tavsiye ediyorum
PİYASALAR - 26 Haziran 2018

Mobius: TL ucuz, alım tavsiye ediyorum

Ünlü yatırımcı Mobius, Türk Lirası'nın ucuz olduğunu ve alım tavsiye ettiğini belirtti

Ünlü yatırımcı ve Mobius Capital Kurucusu Mark Mobius, İstanbul’da Sabancı Üniversitesi tarafından gerçekleştirilen Finansal Piyasaların Geleceği konferansında konuştu.
Mobius, gelişmekte olan ülkelerdeki yüksek büyüme hızına dikkati çekerek bu ülkelerde volatilite sorununun sürdüğünü söyledi.
Gelişme ihtimali olan (Frontier Markets) tanımından söz eden Mobius, Afrika ülkelerinin küresel ekonomi için gelecek vadettiğini kaydetti.
Türk lirasında son dönemde yaşanan düşüşü müşterilerinin kendisine sorduğunu aktaran Mobius, TL’ye ilişkin karamsar olmadığını söyledi. Mobius, “Avro veya dolarınız varsa hala varlık alabilirsiniz, yatırım yapabilirsiniz. Hala para kazanabilirsiniz. Zayıf para birimi her zaman kötü bir şey olmak zorunda değil.” dedi.
Mobius, “Pek çok insan Afrika’nın geri planda olduğunu sanıyor. Ancak Afrika’da birçok ülke inanılmaz gelecek vadediyor. Özellikle gelişme ihtimali bulunan ülkeler sıralamasında ilk 10 ülkenin 5’inin Afrika ülkesi olduğunu görüyoruz.” bilgilerini verdi.
Alibaba.com’un günde 25 milyar dolarlık satış rakamına ulaştığı bir dünyada iş yapış türlerinin internet üzerinden yürüdüğünü hatırlatan Mobius, teknolojinin ucuzladığını söyledi.
Günümüzde Hindistan’da 25 dolara akıllı cep telefonu satıldığını aktaran Mobius, enformasyon trafiğinin baş döndürücü hızda olduğunu hatırlattı.

İlginizi Çekebilir

İlaçta baş döndürücü satın alma

Pfizer Array BioPharma’yı 11 milyar dolara satın alıyor; Array BioPharma özellikle kanser …