Microsoft dünyanın en değerli 3'üncü şirketi oldu

Microsoft, Google'ın ana firması Alphabet'in piyasa değerini geride bırakarak dünyanın en değerli 3'üncü şirketi konumuna yükseldi.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
30.05.2018
Microsoft dünyanın en değerli 3'üncü şirketi oldu

 

 

 

 

AA muhabirinin derlediği verilere göre, New York borsasında işlem gören Microsoft'un hisse başına değeri salı gününü yüzde 0,4 düşüşle kapattı. Şirketin piyasa değeri 753 milyar dolar seviyesinde gerçekleşti.
Alphabet'in piyasa değeri 739 milyar dolar
Google'ın ana firması Alphabet'in hisse değeri ise salı gününü yüzde 1,5 kayıpla tamamladı. Firmanın piyasa değeri 739 milyar dolar oldu.
Bu sonuçla Microsoft, Alphabet'in piyasa değerini geride bırakarak dünyanın en değerli 3'üncü şirketi konumuna yükseldi.
Google'ın piyasa değeri Microsoft'u ilk olarak 2012'de geride bırakmış, 2015'te Alphabet'in Google'ın ana firması olarak kurulmasından beri de firmanın piyasa değeri Microsoft'un üstünde yer almıştı.
Öte yandan, son bir yılda Microsoft'un hisseleri yüzde 41,2 yükseldi, Alphabet'in hisseleri ise sadece yüzde 14,5 artış kaydetti.
Salı günü itibarıyla, dünyanın en yüksek 2'nci piyasa değerine sahip firması 782,6 milyar dolar ile e-ticaret devi Amazon olurken, ABD'li teknoloji devi Apple ise 923,5 milyar dolarlık piyasa değeriyle dünyanın en değerli şirketi unvanını hala koruyor.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Uber CEO'su: 2019'da halka açılma yolunda ilerliyoruz
 
Uber, elektrikli scooter ve bisiklet ile ulaşıma ağırlık verecek
 
Uber, Careem’i satın alabilir

Uber'in rakibi Lyft'in piyasa değeri 15 milyar dolar oldu
 
UBER yeni bir sektöre adım attı
 
Taksicilere yeni standart
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X