MEB ve Microsoft Türkiye işbirliği

Milli Eğitim Bakanlığı ve Microsoft Türkiye'nin iş birliğiyle "Office 365", yaklaşık 7 milyon kursiyer ve öğrenciye ulaştırılacak.


13.05.2015
MEB ve Microsoft Türkiye işbirliği

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Microsoft Türkiye'nin iş birliğiyle "Office 365", yaklaşık 7 milyon kursiyer ve öğrenciye ulaştırılacak.

MEB Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, MEB Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü ile Microsoft Türkiye arasındaki iş birliği, yıllık yaklaşık 5 milyon kursiyer ile 2 milyon açık öğretim öğrencisinin, mesleki eğitim merkezlerinde öğrenim gören çırak, kalfa, usta, bu kurumlarda görev yapan yönetici ve öğretmenlerin Microsoft iş üretkenliği çözümü "Office 365"ten yararlanmalarını ve uygulama  becerilerinin geliştirilmesini hedefliyor.

Kursiyer, öğrenci ve çalışanlar, bu iş birliği ile Microsoft Türkiye’nin online yazılım geliştirme okulu Açık Akademi'nin internet sitesi "www.acikakademi.com" aracılığıyla yazılım geliştirme konusunda eğitim alabilecek.

Türkiye’nin 81 ilinde Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünün ortaklığı ile hayata geçecek iş birliği sayesinde, kursiyer, öğrenci ve çalışanların teknoloji becerilerinin geliştirilmesi ve sağlanacak eğitimlerle yazılım ve uygulama geliştirme alanında farkındalıklarının arttırılması amaçlanıyor.

İş birliği kapsamında, MEB'e bağlı il müdürlüklerinin ve 81 ildeki danışman öğretmenlerin katkılarıyla özellikle Microsoftun iş üretkenliği alanında çözümü "Office 365", yaklaşık 7 milyon kursiyer ve öğrenciye ulaştırılacak.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

80 kişilik yolcu uçağı düştü: En az 40 ölü
 
New York'ta helikopter düştü: 5 ölü
 
Kalecik'te yolcu otobüsü devrildi: 8 ölü, 34 yaralı

Konya'da otobüs devrildi: 20 yaralı
 
Kapadokya'da balon kazası: 1 ölü, 20 yaralı
 
Berlin'de kamyon pazar yerine girdi: 9 ölü
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X