Lagarde'dan küresel ekonomik büyüme değerlendirmesi

IMF´nin önümüzdeki hafta küresel büyüme tahminini düşüreceğini belirten Lagarde, tüm ülke liderlerine ticari çatışmaları azaltma çağrısında bulundu.


  FOTOĞRAF: ARŞV
2.10.2018
Lagarde'dan küresel ekonomik büyüme değerlendirmesi

ABD, Meksika ve Kanada'nın Kuzey Amerika'daki bir ticaret anlaşmasını duyurduktan birkaç saat sonra açıklama yapan Lagarde, küresel ekonomiye yönelik tehditleri alarm verdiğini, risklerin gerçekleşmeye başladığını ve küresel ekonomik büyümenin yavaşladığını söyledi. Lagarde, "Küresel değer zincirlerinin kırılması, gelişmiş ekonomiler de dahil olmak üzere birçok ülke üzerinde yıkıcı bir etkiye sahip olabilir" dedi.
DHA'nın haberine göre Lagarde, dünya liderlerini küresel ticaret sistemini yok etmek yerine, iyileştirmek, korumak ve topluma yarar sağlamak için birlikte çalışmaya çağırdı. Lagarde, "Bugün verebileceğim en önemli mesaj, riskleri iyi yönetmemiz, reformları hızlandırmamız ve çok yönlü sistemi modernize etmememiz gerektiğidir. Küresel ekonomik görünüm, önümüzdeki hafta tapacağımız güncelleştirmeden de anlaşılacağı gibi daha az parlak hale geldi" şeklinde konuştu.
'Ufukta risk bulutları dolaştığını' vurgulayan Lagarde, "Bu risklerin bir bölümü gerçekleşmeye ve küresel ekonomik büyümeyi daha dik bir yokuş haline getirmeye başladı" ifadelerini kullandı.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Largarde: Piyasa yapıcılar daha fazla volatiliteye hazırlanmalı
 
IMF'den ticaret ve kur savaşı uyarısı
 
IMF küresel büyüme beklentilerini düşürdü

Lagarde'dan küresel ekonomik büyüme değerlendirmesi
 
IMF'den Türkiye açıklaması
 
Garanti’nin patronu Rodriguez’den Türkiye yorumu
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X