JCR Türkiye'nin kredi notlarını teyit etti

Japan Credit Rating (JCR) Türkiye'nin yabancı ve yerel para cinsinden uzun vadeli kredi notlarını 'durağan' görünüm ile 'BBB-' olarak teyit etti.


  FOTOĞRAF: Shutterstock
7.10.2016
JCR Türkiye'nin kredi notlarını teyit etti

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Japan Credit Rating (JCR) Türkiye'nin yabancı ve yerel para cinsinden uzun vadeli kredi notlarını 'durağan' görünüm ile 'BBB-' olarak teyit etti. 
   
Türkiye'nin kredi notlarının Ülke'nin büyük ekonomisinin AB veİslam ülkelerine ihracat için iyi bir merkez olmasını, kamu ve bankacılık sektörünün şoklara karşı tamponlarının sağlam olmasını yansıttığını belirten JCR, düşük tasarruf oranı ve kronik cari işlemler açığı olarak kendini gösteren makroekonomik dengesizlikler,büyük dış finansman ihtiyacı ve uluslararası sermaye piyasalarına bağımlılık, artan politik ve sosyal belirsizliğin notları sınırlayan faktörler olduğunu vurguladı. 
   
Kısa vadede Türkiye'nin önündeki kritik faktörler olarak, otoritelerin uluslararası piyasaların güvenini sürdürüp sürdüremeyecekleri olduğunu belirten JCR, orta vadede hükümetin makroekonomik dengesizlikleri yapısal olarak iyileştirip iyileştiremeyeceği ve yatırım ortamını iyileştirerek dış finansman ihtiyacını kademeli şekilde azaltıp azaltamayacağının belirleyici olacağını vurguladı. HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Turkcell, Fintur hisselerini devredecek
 
Turkcell, Azerinteltek'i sattı
 
Türk Telekom yönetim kurulunda değişiklik

Türk Telekom resmen devredildi
 
Türk Telekom ve Vestel'den 'yerli' işbirliği
 
THY ve Türk Telekom ABD'li kuruluşlara reklam vermeyecek
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X