İstanbul'da kara ile deniz birleşti

İstanbul'da lodos nedeniyle deniz karayla birleşti. Seyir halindeki araçlar su altında kalırken bir otomobil de yan yattı.


1.02.2015
İstanbul'da kara ile deniz birleşti

İstanbul'da lodos nedeniyle deniz karayla birleşti. Seyir halindeki araçlar su altında kalırken bir otomobil de yan yattı. Caddebostan'da ise tam anlamıyla lodos dehşeti yaşandı. Dev dalgalar nedeniyle araçlarında mahsur kalan vatandaşları itrafiye ekipleri kurtardı. Trafik Kontrol Merkezi yetkilileri 'sahil yolunu kullanmayın' uyarısı yaptı.

Bir otomobilin ise yan yattığı görüldü. Yarıya kadar suya gömülen araçlar ilerlemekte güçlük çekti. Vatandaşlar ise araçların ilerleme çabasını meraklı g��zlerle izledi. Sahil yolunun suyla dolayısıyla Tuzla istikametine doğru uzun araç kuyruğu oluştu. Bunun üzerine olay yerine İtfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler yolda kalan araçlara müdahale etti. 

Sahil yolunu kullanmayın
Fırtınanın etkisiyle Anadolu ve Avrupa Yakası'nda sahil yolunda deniz sularının yola kadar ulaşması nedeniyle trafik akışı güçlükle sağlanıyor. Trafik kontrol merkezi yetkilileri sahil yollarını kullanmamayı öneriyor. 

Saat 18:45 itibariyle Avrupa Yakası'nda Zeytinburnu - Yenikapı istikameti; Anadolu Yakası'nda ise Suadiye - Kartal istikametinde ulaşım sağlanamıyor. 

Araçlar sular altında
Şiddetli lodosun yükselttiği dalgalar, Kadıköy'den Pendik'e kadar uzanan sahil yolunun büyük bölümünü su altında bıraktı. Çok sayıda araç yükselen deniz sularının altında kaldı. Ulaşım tamamen durdu. İtfaiye ekipleri, Pendik'te su içinde kalan araçları kurtarmak için seferber oldu. 

Caddebostan'da lodos dehşeti
Caddebostan'da şiddetli lodos dehşet saçtı. Caddebostan'dan Suadiye'ye kadar uzanan sahil yolunu su bastı. Araçlarında mahsur kalan vatandaşları itfaiye ekipleri kurtardı. Metrelerce yükseklikteki dev dalgalar dalga kıranı aştı, tekneleri ya batırdı ya da batma noktasına  Otomobiller de dalgalara teslim oldu.

Akşam saatlerinde şiddetini artıran lodos, yüksekliği birkaç metreyi bulan dalgalara yol açtı. Dalgaların etkisiyle mendirek içerisinde bağlı olan tekneler ya battı ya da batma noktasına geldi. Dalgalar, kıyıda bulunan çok büyük kayaları da sahile doğru sürükledi. Kuvvetli rüzgar bazı ağaçların devrilmesine de neden olurken, denizin kabarması ve dalgalar nedeniyle Caddebostan'dan Suadiye'ye kadar uzanan sahil yolunu su bastı. Çok sayıda araç su içinde mahsur kalırken, sürücü ve yolcuları itfaiye ekipleri kurtardı. Su baskını nedeniyle Caddebostan'dan itibaren sahil yolu tamamen trafiğe kapandı. HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

80 kişilik yolcu uçağı düştü: En az 40 ölü
 
New York'ta helikopter düştü: 5 ölü
 
Kalecik'te yolcu otobüsü devrildi: 8 ölü, 34 yaralı

Konya'da otobüs devrildi: 20 yaralı
 
Kapadokya'da balon kazası: 1 ölü, 20 yaralı
 
Berlin'de kamyon pazar yerine girdi: 9 ölü
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X