İsrail Türkiye'den yardım isteyecek

Netanyahu, ülkede çıkan yangınların söndürülmesi için Türkiye, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve İtalya'dan yardım isteyecek.


HABER: AA
  FOTOĞRAF: AA
23.11.2016
İsrail Türkiye'den yardım isteyecek

 

 

 

 

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun, ülkede çıkan yangınları söndürmek için Türkiye, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve İtalya'dan yardım talep edeceği bildirildi.

İsrail Radyosunun haberinde, Netanyahu'nun, dünden bu yana ülkenin farklı noktalarında çıkan yangınları söndürmek için Türkiye, Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi ve İtalya'dan yangın söndürme helikopteri talep edeceği ifade edildi ancak bu talebi ne zaman yapacağıyla ilgili bilgi verilmedi.

Haberde, Netanyahu'nun bu kararı, yangınların çıkmasının akabinde İç Güvenlik Bakanı Gilad Erdan ile gerçekleştirdiği görüşmede aldığı belirtildi.

İsrail'de dünden bu yana Kudüs dahil olmak üzere 13 noktada çıkan yangınlar rüzgarın da etkisiyle yayılmıştı.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

En çok ziyaret edilen ülkeler
 
Çin ABD ürünlerine 60 milyar dolarlık ek tarife uygulayacak
 
2018 Emmy Ödülleri sahiplerini buldu

Çin ABD'ye eş zamanlı misilleme yapacak
 
İş memnuniyetinin en yüksek olduğu ülkeler
 
Dünyanın en pahalı beş metali
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X