Anasayfa LIFESTYLE İnternet fenomeni elbise açık artırmayla satıldı
LIFESTYLE - 16 Mart 2015

İnternet fenomeni elbise açık artırmayla satıldı

Bazı insanların mavi-siyah, diğerlerinin ise altın-beyaz olarak gördüğü elbisenin altın ve beyaz versiyonu bin 356 sterline satıldı.

Bazı insanların mavi ve siyah, diğerlerinin ise altın rengi ve beyaz olarak gördüğü ve bu nedenle bir internet fenomenine dönüşen o elbisenin gerçekten altın rengi ve beyaz olan bir versiyonu tam bin 356 sterline (yaklaşık 5 bin 300 TL) satıldı.
 
Gerçekte mavi-siyah olan elbiseyi üreten Roman Originals isimli İngiliz firma, geçen haftalarda dünya çapında ün kazanan elbisenin bir de altın rengi- beyaz versiyonunu üretti.
 
Bu yeni elbise Comic Relief isimli İngiliz yardım derneğine gelir sağlamak amacıyla ebay internet sitesinde açık artırmayla satışa çıkarıldı. 

Çek Cumhuriyeti’nden bir iş adamı bin 356 sterlin ödemeyi kabul ederek tüm rakiplerini geride bıraktı ve ünlü elbisenin yeni sahibi olmaya hak kazandı.
 
Roman Originals, elbiseye ödenen fiyat kadar kendilerinin de yardım derneğine bağış yapacağını açıkladı ve elbise Comic Relief’e toplamda 2 bin 712 sterlin gelir sağlamış oldu. 
(Hürriyet)

İlginizi Çekebilir

50 yılın en iyisi ‘The English Patient’

Edebiyat dünyasının en prestijli ödüllerinden Man Booker’ı kazanan romanlar arasında en iy…