Anasayfa TÜRKİYE Hazine: Dünya ve Türkiye ekonomisinin görünümü değerlendirildi
TÜRKİYE - 4 Ağustos 2016

Hazine: Dünya ve Türkiye ekonomisinin görünümü değerlendirildi

Hazine, Finansal İstikrar Komitesi’nin 27. Toplantısı'nda dünya ve Türkiye ekonomisinin görünümünün değerlendirildiğini açıkladı.

Finansal İstikrar Komitesi’nin 27. Toplantısı Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek başkanlığında dün (3 Ağustos) gerçekleştirildi.
   
Hazine’den yapılan açıklamaya göre, toplantıda, dünya ve Türkiye ekonomisinin görünümü ile uluslararası finansal piyasalarda yaşanan gelişmelerin Türkiye’ye yansımaları ve Türkiye özelinde yaşanan gelişmelerin piyasalara etkileri değerlendirildi.
   
Açıklamada şöyle denildi:
   
“Finansal İstikrar Komitesi’nin 27. Toplantısı, Başbakan Yardımcısı Sayın Mehmet ŞİMŞEK başkanlığında 3 Ağustos 2016 tarihinde gerçekleştirilmiştir.
   
Toplantıda, dünya ve Türkiye ekonomisinin görünümü ile uluslararası finansal piyasalarda yaşanan gelişmelerin ülkemize yansımaları ve ülkemiz özelinde yaşanan gelişmelerin piyasalarımıza etkileri değerlendirilmiştir.
   
15 Temmuz 2016 tarihinde Milli iradeye karşı gerçekleştirilen hain girişim, Devletimizin ve Milletimizin birliği ve bütünlüğü sayesinde bertaraf edilmiştir. Finansal İstikrar Komitesi üyeleri arasındaki güçlü işbirliği ve eşgüdüm içerisinde alınan önlemler ile birlikte bankacılık sistemi ve kamu maliyesinin güçlü olması, ekonomik ve finansal temellerin sağlam olması sayesinde ülkemiz büyük bir stres testinden başarılı bir şekilde geçmiş ve finansal istikrar sürdürülmüştür. Finansal İstikrar Komitesi üyeleri, gereken adımları işbirliği ve eşgüdüm içerisinde, zamanında ve etkili bir şekilde atmaya devam edecektir. Ulusal ve uluslararası ölçekte tüm paydaşlarımızla etkili iletişimimiz sürdürülecektir.” 

İlginizi Çekebilir

Mehmet Şimşek böyle veda etti

Eski hükümetin ekonomiden sorumlu Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, yeni kabineye dair de…