Harley Davidson’dan dünyanın en pahalı motosikleti

Bucherer ile Bündnerbike arasında bir yıllık işbirliğinin sonucunda dünyanın en pahalı motosikleti olan Harley Davidson Blue Edition geliştirildi.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
24.05.2018
Harley Davidson’dan dünyanın en pahalı motosikleti

 

 

 

 

İsviçreli saat ve mücevherat evi Bucherer Harley Davidson için tek ve özel bir motosiklet yaratmak üzere Bündnerbike butik atölyesiyle işbirliğine gitti. Söz konusu motosiklet 1,6 milyon euro gibi dudak uçuklatıcı bir fiyata sahip.
“Le Figaro”da yer alan habere göre, bu özel koleksiyon parçasının üretimi için tam bir yıl boyunca çalışıldı. Her iki kurumdan sekiz çalışan toplamda 2 bin 500 saat harcayarak, her açıdan özle olmakta rekor kıran bu motosikleti yarattılar.
Söz konusu motosiklet Harley Davidson Softail Slim S. Her bir metalik parça bu özel tasarım için elde üretildi, birleştirildi, şekillendirildi ve cilalandı. Jantlar da ısmarlama ölçülere göre hazırlandı ve tüm gövde de en ufak bir kaynak olmadan, yekpare olarak üretildi.
Motosikletin rengi için ise, İsviçreli saatçinin fetiş rengi olan altı kat mavi boya sürüldü.
Ayrıca Blue Edition, üzerinde değerli taşların yer aldığı pahalı bir saat içeren ilk motosiklet olarak da dünyada bir ilke imza attı. Bucherer Fine Jewellery’nin pırlantalı Dizzler yüzüğü özel olarak motosiklete uyarlanıp Harley-Davidson Blue Edition’ın direksiyonuna yerleştirildi.
Ancak sürprizler bununla da sınırlı değil. Yakıt deposunun sağında ve solunda da mücevherler yer alıyor. Solunda, 5,40 karatlık pırlantalı bir yüzük, sağında ise Carl F.Bucherer saati yerleştirilmiş. Saatin kadranında motosiklet motorunun elementleri göze çarpıyor.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Ziraat'in ardından Halkbank da konutta faiz indirdi
 
Aydın: Borç çevirmelerde sorun yok
 
Çin'den Ziraat Bankasına 600 milyon dolarlık kaynak

Ziraat Bankası'ndan 6,5 milyar TL kar
 
Ziraat Bankası, UTBANK'ın tamamını alacak
 
Şimşek: MTV zammı tüm araçları kapsıyor
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X