Google 3.3 milyar sterlin ceza ile karşı karşıya

Google, Kişisel Verilerin Korunması Yasası'nın dördüncü maddesini ihlal ettiği için 3.3 milyar sterlin ceza ile karşı karşıya kalabilir.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
9.10.2018
Google 3.3 milyar sterlin ceza ile karşı karşıya

Google, 2011 yılı Haziran ve 2012 yılı Şubat ayları arasında, Apple’ın Safari adlı programındaki bir açığı kullanarak milyonlarca kullanıcıya ait verileri toplama suçundan yüksek mahkeme karşısına çıkacak.
Söz konusu yasanın 13. Maddesine göre, kullanıcılar, verileri çalındığı takdirde tazminat talebinde bulunabilirler. Yüksek mahkemenin suçlu bulması durumunda Google’ın ödeyeceği ceza, her kullanıcıya 750 sterlin ödenmesi durumunda, toplamda 3.3 milyar sterline ulaşıyor.
Görevlilerin, Google’ın ihlallere 2012 yılının Şubat ayından sonra devam ettiğini tespit etmesi halinde verilecek ceza, şirketin yıllık kazancının yüzde 4’üne ulaşacak.
Google, daha önce de Avrupa Birliği’nin (AB) kullanıcıların konumlarını izinsiz izleme suçundan açtığı, 3.8 milyar sterlinlik bir ceza ile karşı karşıya kalmıştı.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Apple yaşlandı mı?
 
Doğuda gerinip, Batı'ya şut çekiyor
 
Bitcoin savaşçısı

IoT dünyasının sanatı
 
Netflix'in zekası
 
Vodafone Red GSM dışına da yarıyor
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X