Gıda perakendecilerinin sorunları masaya yatırılıyor

Gıda Perakendecileri Derneği 'gıda enflasyonunun sebebi olarak gösterilmemiz haksızlık, bu konuda canla başla çalışıyoruz' diyor.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
18.09.2018
Gıda perakendecilerinin sorunları masaya yatırılıyor

Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) tarafından 9 Ekim 2018’de beşincisi düzenlenecek olan ve bu yılki teması “Yeni Perakende” olarak belirlenen “Ortak Gelişim Kongresi” öncesinde, gıda perakendesine yön veren profesyoneller bir araya geldi. GPD Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Songör’ün ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıya GPD Yönetim Kurulu Üyeleri de katılım gösterdi.
 
Sektörün gündeminde yer alan konulara da değinilen toplantıda, GPD çalışmaları hakkında da bilgi aktarıldı. Ortak Gelişim Kongresi’nin içeriğinin özenle hazırlandığı ifade edilirken, kongrede perakendenin günümüz şartlarına ve geleceğe göre şekillenen yeni düzeni, sektörün güncel durumu, ekonomideki beklentiler, sektöre teknolojinin etkisi ve market ile gıda servis zincirlerindeki yeni formatlara dair konuların işleneceği belirtildi.
 
Sektörün rotasını çizen profesyonellerin buluşacağı kongrede gerçekleşecek “Tanışma Maratonu”nda her yıl olduğu gibi bu yıl da önemli bir network ağı oluşturulacağı aktarıldı. Öte yandan ilki geçen sene kurulan “Gelişim Market” içerisinde de küçük ölçekli üretici ve tedarikçilere yer verilecek. Bu sene ilk olarak kooperatifler de bu alanda kendilerini tanıtma fırsatı bulacaklar.
 
800’ü aşkın profesyonelin bir arada olacağı “GPD – Ortak Gelişim Kongresi”nde perakendenin, başta tüketici olmak üzere tüm tedarik zincirinde ve ekonomide yarattığı katkı ile bu katkıyı sağlarken iç süreçlerinde gerçekleştirdiği yenilikler ve verimlilik çalışmaları detaylarıyla ele alınacak.
 HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Mehmet Fahri Can İşNet’in Genel Müdürü oldu
 
Comparex’de iki yılda 4 kat büyüme
 
İstanbul Yeni Havalimanı ile dünya daha akıllı

Sektörel güven endeksleri düştü
 
Analitik herkes için çocuk oyuncağı olacak
 
Sizin için küçük, güvenlik için büyük adımlar
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X