İstanbul Autoshow 2017 kapılarını açtı

ODD tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde bu yıl 17'ncisi düzenlenen "İstanbul Autoshow" başladı.


1 | 12
 
Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından bu yıl 17'ncisi düzenlenen "İstanbul Autoshow" kapılarını VIP ziyaretçileri ve basın mensuplarına açtı.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde gerçekleştirilen fuarda, ODD bünyesindeki 19 otomotiv markasının yeni ve satışı devam eden otomobilleri sergileniyor.

Yarın genel ziyarete açılacak fuarda, piyasadaki en uygun fiyatlı otomobillerden milyonlarca liralık otomobillere kadar geniş seçenekler sunuluyor.

Bugünün ve geleceğin teknolojilerinin sergilendiği fuara, Alfa Romeo, Aston Martin, Dacia, DFSK, Fiat, Ford, Honda, Hyundai, Jeep, Lexus, Mercedes, Mitsubishi, Nissan, Opel, Peugeot, Renault, Smart, Ssangyong ve Toyota katılıyor.

Fuarda, otomotiv markalarının yanı sıra, teknoloji, inovasyon, bilişim, aksesuar ve yan sanayi firmaları, sivil toplum örgütleri ve basın kuruluşları da yer alıyor. Özellikle sektörel basının yer aldığı "Basın Sokağı" da ziyaretçilerin ilgisini bekliyor.

Bu yıl "Geleceğe Yakından Bakın" sloganıyla gerçekleştirilen fuarda bugünün ve geleceğin teknolojileri sergileniyor.

İstanbul Autoshow 2017'ye giriş ücretleri hafta içi 10 TL, hafta sonu ise 20 TL.

Kadınların hafta içi ücretsiz, hafta sonu ise 10 TL ödeyerek girebileceği fuar, öğrenciler için hafta içi ücretsiz, hafta sonu ise 5 TL olacak.

2 | 12
 
Fiat, 50 yıl önce otomobil tutkunlarıyla buluşan ilk nesil 124 Spider modelinin yeni jenerasyonu niteliğindeki Fiat 124 Spider'ı "İstanbul Autoshow 2017" ile Türkiye'de de satışa sundu.

 

3 | 12
 
Fuarda, Fiat 124 Spider'ın eski (önde) ve yeni modeli yan yana sergilendi.

4 | 12
 
Fuarda, Peugeot'un yeni modeli 5008'in tanıtımı yapıldı.

 

5 | 12
 
Cenevre Otomobil Fuarında geçen yıl dünya tanıtımı yapılan Peugeot Traveller, Türkiye'de Combispace ve VIP Shuttle dünyasına son derece iddialı bir giriş yapmaya hazırlanıyor. 

Peugeot tasarım bölümü markanın SUV ve binek modellerinin yeni tasarım dilini bu sınıfa da taşıdı. Böylece Peugeot Traveller güçlü ve zarif hatlara sahip son derece iddialı bir görünüm sergiliyor. Peugeot, Traveller modelini sınıfında referans noktası olması için birçok üstün özellikle donattı.

Şirketin bilgi birikimi ve deneyiminin bir yansıması olarak Peugeot Traveller üst sınıf bir ambiyans ile konfor seviyesi ve keyifli bir yolculuk vaat ediyor. 9 koltuğa kadar farklı oturma kombinasyonlarına sahip olan iç mekanı ile Peugeot Traveller bir yandan yaşamı kolaylaştırırken, diğer yandan ise günlük kullanıma uygun bir yapı vadediyor.

Fuarda, Peugeot'nun "208 GTi by Peugeot Sport" ve "308 GTi by Peugeot Sport" modelleri de sergileniyor.

6 | 12
 
Fuarda, Jeep'in yeni modeli Compaas'ın tanıtımı yapıldı. 
 
Etkinlikte verilen bilgiye göre, sınıfının en gelişmiş 4x4 sistemlerine sahip en yetenekli kompakt SUV modeli olarak dikkat çekmesi beklenen Jeep Compass, Ekim 2017'den itibaren Türkiye'de satışa sunulacak.

Yakıt verimliliğine sahip güçlü motorlar, geleneklerine bağlı özgün Jeep tasarımı, on-road ve off-road sürüş dinamikleri ve yenilikçi güvenlik teknolojilerini bünyesinde barındıran Jeep Compass markanın küresel pazarlarda daha geniş kitlelere ulaşma stratejisini destekliyor.

Çift parça açılabilir cam tavanın mümkün olan en geniş açılma alanını sağladığı araçta, sürücü ve beraberindeki yolculara açık hava özgürlüğü sunuluyor.

Benzersiz ön ve arka tasarımıyla dikkati çeken yeni model, malzeme kalitesi yüksek, üstün teknik detaylarla bezenmiş iç mekana sahip.

Her biri son derece gelişmiş iki farklı, akıllı 4x4 sistemi sayesinde sınıfının en iyi "off-road" kabiliyetini sunmaya hazırlanan Jeep Compass'ın 4X4 sistemlerinin ikisi de motor torkunun yüzde 100'ünü tek bir tekerleğe iletebiliyor.

 

7 | 12
 
Tanıtım etkinliğinde konuşan Jeep Marka Direktörü Sinan Saip Bel, yılın son çeyreğiyle birlikte satışa sunacakları Jeep Compass'ın merakla beklenen ve segmentini yukarı çekecek bir model olarak ön plana çıktığını söyledi.
Bel, 9 ileri otomatik şanzıman gibi özelliklere sahip Jeep Compass için ilk etapta 200 adetlik bir satış hedefi belirlediklerini kaydederek, modelin siparişlerini şimdiden almaya başladıklarını bildirdi.
 

8 | 12
 
Toyota, İstanbul Autoshow'da en geniş hibrit ürün gamıyla yerini alırken, markanın yoğun rekabetin yaşandığı B segmentindeki temsilcisi Yaris de yenilendikten sonra Türkiye'de ilk kez beğeniye sunuldu.

Toyota, İstanbul Autoshow'da otomotiv sektöründe bir ilk olan "interaktif showroom" uygulamasının da tanıtımını yaptı.
 Fuarda "hibrit" temasıyla yer alan Toyota,Türkiye'de üretilen Toyota C-HR Hybrid, Auris Hybrid, Auris TS Hybrid, Yaris Hybrid, RAV4 Hybrid ve ilk seri üretim hibrit model Prius'un son versiyonunu otomobil tutkunlarıyla buluşturdu.

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, Yaris'in de yer aldığı B segmentinin Avrupa'da ve Türkiye'de yükselen bir trend içinde olduğunu ifade etti.

Yenilenen Yaris ile bu segmentte iddialarını çok daha güçlü bir şekilde ortaya koyacaklarını belirten Bozkurt, 2016 yılını 835 Yaris Hybrid olmak üzere toplamda 4 bin 579 Yaris satışıyla kapattıkları bilgisini verdi.

Bozkurt, "Yenilenen Yaris ile çıtayı şimdi daha da yukarı taşıyoruz. Toyota'nın bilinen kalitesi ve konforuyla sürüş zevkini en üst boyuta taşıyan yenilenen Yaris, bir şehir otomobili olarak dinamizmi yaşatacak." dedi.

Marka olarak "hibrit" temasıyla fuarda yer aldıklarına değinen Bozkurt, şunları kaydetti:

"Hibrit teknolojisi artık geleceğin değil bugünün teknolojisi. Dünya görüldüğü üzere Toyota'nın 50 yıl önce söylediği yere gidiyor; yani hibrite... Toyota Türkiye olarak bundan sonraki stratejilerimizin tam merkezinde hibrit teknolojileri olacak. Dünya hibrite koşarken, Türkiye'nin bundan geri kalması düşünülemez. Autoshow'a hibrit ürün gamımızla katılmamızın temelinde bu yatıyor. Yakın gelecekte Türkiye satışlarımızın da önemli bir oranının hibrit olmasını bekliyoruz."

Bozkurt, Türkiye'de hibrit otomobillere gelen ÖTV düzenlemesinden sonra bu teknolojiye karşı yoğun bir ilginin yaşandığına ve onbinlerce kişinin bilgi almak için tüm Toyota kanallarını kullandığını belirterek, "Bu ilgi ile birlikte yollarda şarj gerektirmeyen Toyota hibrit teknolojisiyle üretilmiş otomobillerin sayısının çoğalacağından eminim." dedi.

Bu yıl Türkiye’de yaklaşık 5 bin hibrit otomobil satmayı düşündüklerini belirterek, "Bu hiç küçümsenmeyecek bir rakam. Kaldı ki araç bulabilsek daha fazlasını satma potansiyelimiz var. Bunun yaklaşık 2 katı bir potansiyelimiz var. 2020'li yıllarda Toyota olarak satışlarımızın önemli bir bölümü hibrit tarafından gelecek. Zaten Toyota'nın 2020 yılında tüm modellerini bir hibrit versiyonun da olması hedefi var. Her yıl yeni bir modelin hibrit versiyonu devreye alınıyor." görüşlerini kaydetti.

Ali Haydar Bozkurt, "Toyota olarak bu yıl pazardaki daralmaya rağmen satış adetlerimizi koruyacağız. Geçen yıldakinden en az bir otomobil fazla satacağız diye bir iddiamız var. Bu da bize biraz daha pazar payı kazandıracak." diye konuştu.

 

9 | 12
 
Çok daha dinamik ve duygusal bir tasarımla yenilenen Yaris, yılın üçüncü çeyreğinde Türkiye pazarında satışa sunulacak.

Türk mühendislerin imzasını taşıyan Yenilenen Yaris için geliştirilen tamamen yeni 1.5 litrelik dört silindirli benzinli motor, mevcut 1.33 litrelik motorun yerini alacak. Toyota'nın üstün termal verimliliğine sahip ailesinden olan yenilenen Yaris'in atmosferik 1.496 cc motoru, 111 HP güç ve 4400 d/dak'da 136 Nm tork üretiyor. Yaris, kullanıcılara hibrit versiyonunu da sunarak B segmentinde eşsiz olmaya devam edecek.

Toyota'nın İstanbul Autoshow'da kullanıma sunduğu "dünyanın ilk interaktif showroomu" ile Toyota satış danışmanları, üzerinde sensör ve kameraların olduğu dijital bir gözlüğü takarak müşteriyle sözlü ve görüntülü iletişime geçebilecek. Böylece Toyota plazalardaki tüm modeller her türlü detayına kadar incelenebilecek. 

10 | 12
 
İstanbul Autoshow'a birçok yenilikle katılan Lexus, fuarla birlikte "interaktif showroom" hizmetini de vermeye başladı. Böylece Türkiye'nin her yerinden kullanıcılar, randevu alarak satış danışmanının kullandığı gözlük sayesinde aracı inceleyebilecek ve teklif alabilecek.

Türkiye pazarına 2016 yılında giriş yapan Lexus, İstanbul Autoshow'da yeni hibrit modellerini de sergiledi. Fuarda markanın spor otomobilden lüks sedana ve SUV'a kadar her segmentte hibrit modeline ulaşmak mümkün olacak.

 

 

11 | 12
 
Lexus markasının yeni dijital showroomunun İstanbul dışından araçları incelemek isteyenlere de büyük kolaylık sağlayacağını belirten yönetim kurulu başkanı ve üst yöneticisi (CEO) Ali Haydar Bozkurt, Lexus olarak öncü hizmetler sunmaya devam ettiklerini, dijitalleşmenin de bunların başında geldiğini söyledi.

Bozkurt, Lexus'un tüm dünyada hayranlık uyandıran bir marka olduğunu, bu yüzden kendileri için İstanbul dışındaki müşterilere ulaşmanın da önem taşıdığını ifade etti.

Yeni dijital showroom sayesinde herkesin istediği yerden modellerini detaylı bir şekilde inceleme fırsatı bulacağını anlatan Bozkurt, şunları kaydetti:

"Müşterilerimiz, internet adresinden randevu alarak Hololens uygulamasıyla satış danışmanlarıyla internet üzerinden bire bir iletişime geçilebilecek. Başka bir deyişle danışman, dijital gözlüğüyle o an neye bakıyorsa müşteri de kendi bilgisayarı, tableti ve akıllı telefonundan bu görüntüyü görebilecek, müşteri temsilcisiyle sesli iletişim kurabilecek. Böylece zamandan tasarruf eden müşterilerimizin showrooma gelmesine gerek kalmadan, showroomu biz ayağına getirmiş olacağız. Bu uygulamadan yararlanmak için müşterilerin lexusinteraktifshowroom.com adresinden randevu almaları yeterli oluyor."

Tam hibrit lüks SUV modeli RX 400h'yi 2005'te tanıtan ve kademeli olarak hibrit ürün gamını genişleten Lexus, İstanbul Autoshow'da da yeni hibrit modellerinin tanıtımını gerçekleştirdi.

Fuarda, ziyaretçiler premium SUV modelinin hibrit versiyonu RX450h, crossover modelinin hibrit versiyonu NX300h, sportif sedan modelinin hibrit versiyonu GS300h'yi inceleme imkanı buldu.

Her geçen gün daha çevreci modeller üreten marka, dünyada bu teknolojinin öncüsü olarak kabul edilen Lexus Hybrid Drive sistemini kullanıyor. Sessiz bir sürüş sunan hibrit sistemi, düşük tüketimin yanı sıra istendiğinde elektrik motorları yüksek performansa yanıt verebiliyor.

12 | 12
 
İstanbul Autoshow 2017 kapılarını açtı
İstanbul Autoshow 2017 kapılarını açtı
Marka olarak her gün yeni hizmetler sunmaya devam ettiklerini anlatan Bozkurt, "Bu hizmetlerin en başında ise Türkiye'nin 60'a yakın noktasında satış sonrası hizmeti vermemiz geliyor. Müşterilerimiz, Türkiye'nin her yerinde rahatlıkla satış sonrası hizmetini alabiliyor. Bu premium segmentte yer alan diğer markalarda göremeyeceğiniz bir özellik." dedi.

Bozkurt, Lexus'un Türkiye operasyonlarının ve model yelpazesinin giderek genişlediğini ifade etti.

Lexus'un fuarla birlikte önemli yeniliklerinden birinin de dünyanın ilk kompakt lüks hibrit otomobili olan CT 200h olduğuna işaret eden Bozkurt, şöyle devam etti: 

"İstanbul Autoshow'la birlikte satışa sunacağımız bu yeni Lexus modeli, müşterilerimizin artık markaya daha kolay erişmesini sağlayacak. Hem elektrikli hem benzinli motora sahip CT, tasarımıyla, kompakt boyutlarıyla ve sürüş özellikleriyle beğeni toplayacak. Elbette o da her Lexus modeli gibi, kullanıcısını özel hissettirecek. CT modelinin, Türk kullanıcısı tarafından büyük beğeni toplayacağını düşünüyoruz." 

Lexus'un, premium segmette kullanıcılarına kalitesini fısıldadığını dile getiren Bozkurt, "Bu yıl için satış beklentimiz 250 ama biz ilk 5 yıl daha çok markayı ve modellerini tanıtmak istiyoruz. Lexus zaten tanındıkça kendi pazarını oluşturan bir marka. 5 yıl sonra yılda bin adetlik bir satış bandına ulaşacağımızı düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X