Anasayfa Foto Galeri En Etkin 50 CHRO
Foto Galeri - TÜRKİYE - 16 Şubat 2018

En Etkin 50 CHRO

Fortune ve Dataexpert işbirliğinde düzenlenen CHRO Summit 50 ödülleri sahiplerini buldu.

Fortune Türkiye ve DataExpert iş birliğinde gerçekleştirilen “En Etkin 50 CHRO” Araştırması, günümüz dünyasında kurumların tüm seviyelerde, her coğrafyada ve fonksiyon alanında yeni ve daha iyi liderlere ihtiyaç duyduğunu ortaya koyuyor. Organizasyonun değişime hızlı adaptasyonu ile teknoloji ve insan arasındaki doğru denklemin kurulması, hazır işgücünün oluşturulması noktasında İK fonksiyonu, işletmelerin geleceğinde stratejik rol üstleniyor. 

Günümüzde dijital anlamda bir devrime tanık oluyoruz. Böyle bir dönemde ise değişim zorunluluk haline geliyor. Yapay zeka, mobil platformlar, sensörler, sosyal kalibrasyon sistemleri iletişim hızını son derece artırmış durumda… Teknoloji hiç olmadığı kadar hızlı gelişirken, insanın teknolojiye adapte olma yeteneği aynı doğrusal hızında kalmış durumda. İşte tam da bu noktada şirket kültürü devreye giriyor. Bu kültürü şirketin DNA’sına yerleştirecek olan yegâne kaynak ise İK ve İK fonksiyonları..

Geleceğin İK trendleri özellikle sürekli öğrenme kavramına dikkat çekiyor. Çağa liderlik edebilmek için sürekli öğrenme şart ve yeniliğin bu kadar fazla olduğu bir çağda öğrenme şirketlerin temel kültürü. Bu kültürün dayanak noktasında profesyonel İK yöneticileri var. Yani şirketlerin İK stratejilerini belirleyen güçlü isimler..

DataExpert Yönetici Ortağı Yasin Altunkaya da bu noktaya dikkat çekiyor ve “Artık İK birçok organizasyon içinde üst düzey yönetim pozisyonu haline dönüşmekle kalmayıp, şirket stratejisinde etkin konuma sahip” diyerek ekliyor: “Mevcut küresel ekonominin ve iş yeri ortamının değişken doğasında CHRO fonksiyonunun proaktif rolü her zamankinden daha değerli.” 

Şirketlerin ne kadar hızlı öğrendiği ve elindeki yetenekleri ne kadar hızlı geliştirdiği yeni dünyanın rekabet unsurları arasında ileri seviyede önem arz ediyor. Yeni çağda işler, iş tanımları ve yetkinlikler değişiyor. Dolayısıyla doğru insanı bulma ve işe alma eskisinden daha da önemli. Şirketler dönüşüp dijital organizasyon modelleri çıkarken, organizasyonlar daha çeşitli bir yapıya bürünüyor. 

Teknolojik yenilikler, iş uygulamaları, çalışanların beklentileri ve tüketici tercihleri bugünün hızlı, tempolu ve belirsiz ekonomik manzarasında rekabetçi olabilmeyi gerektiriyor. Organizasyonun değişime hızlı adaptasyonu ile teknoloji ve insan arasındaki doğru denklemin kurulması, geleceğe hazır işgücünün oluşturulması noktasında insan kaynakları fonksiyonu işletmelerin en önemli konusu.  

Bu önemli noktaya dikkat çekmek için Türkiye’nin İK Liderleri Zirvesi CHRO Summit, DataExpert ve Fortune Türkiye iş birliğinde 15 Şubat 2018’de Hilton İstanbul Bomonti’de gerçekleşti. İnsan kaynağını en etkin biçimde yöneten ve benzersiz insan kaynakları uygulamalarını hayata geçiren Türkiye’nin En Etkin 50 CHRO’suna ödülleri zirvede takdim edildi. Geçtiğimiz sene 1 milyonun üzerinde insanın kariyerini yöneten liderlerin bir araya geldiği zirvede CHRO’ların yükselen değerine dikkat çekilirken, bu yıl mevcut küresel ekonominin ve iş yeri ortamının değişken doğasında CHRO fonksiyonunun proaktif rolünün önemi konuşuldu.
İşte DataExpert ve Fortune iş birliğinde hazırlanan “En Etkin 50 CHRO” listesinde yer alan, Türkiye iş dünyasının başarılı isimleri…

İlginizi Çekebilir

Küresel piyasalarda Davos’taki zirve bekleniyor

Küresel piyasalar, geçen haftayı pozitif bir görünümle tamamlamasının ardından yeni haftad…