Fitch: Türkiye'deki gelişmeleri yakından izliyoruz

Derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye'nin TL'nin keskin düşüşünü durdurması gerektiğini belirtti.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
9.08.2018
Fitch: Türkiye'deki gelişmeleri yakından izliyoruz

    Derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye'nin TL'nin keskin düşünü  durdurması gerektiğini belirterek ülkedeki durumun not indiriminden bu  yana daha da kötüleştiği uyarısında bulundu. 
    Fitch'in kıdemli analisti Paul Gamble, "Mevcut olayları dikkatlice izliyoruz. Türkiye'nin notunu 13 Temmuz'da BB'ye düşürme kararımızdan  beri piyasa hassasiyeti daha da bozuldu" dedi. 
    Fitch analisti yakın dönemde baskıların hafiflemesi merkez bankasının  eylemi ile ABD ile ilişkilerin iyileşmesinin kombinasyonu ile mümkün  olduğunu belirtti. Analist durumun nasıl gelişeceğini izlediklerini, sonraki gözden geçirmenin Aralık ayına kadar olmadığını ve o zamana kadar çok şey değişebileceğini ifade etti. 
    Gamble, sermaye girişinin ani durması ve ekonomide sert inişin  yeni bir not indirimini tetikleyebileceğini belirtti.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Ve Çin İsrail'e denizden girdi
 
ABD'nin Kudüs Büyükelçiliği açılışında Gazze kan gölü: 41 ölü
 
Beyaz Saray: ABD, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyacak

Erdoğan: İsrail ile diplomatik ilişkileri koparabiliriz
 
İsrail'den Türk domatesi kararı
 
İsrail BMGK'da 'evet' diyen ülkeleri Bakanlığa çağırdı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X