Fitch: Türkiye'deki gelişmeleri yakından izliyoruz

Derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye'nin TL'nin keskin düşüşünü durdurması gerektiğini belirtti.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
9.08.2018
Fitch: Türkiye'deki gelişmeleri yakından izliyoruz

    Derecelendirme kuruluşu Fitch, Türkiye'nin TL'nin keskin düşünü  durdurması gerektiğini belirterek ülkedeki durumun not indiriminden bu  yana daha da kötüleştiği uyarısında bulundu. 
    Fitch'in kıdemli analisti Paul Gamble, "Mevcut olayları dikkatlice izliyoruz. Türkiye'nin notunu 13 Temmuz'da BB'ye düşürme kararımızdan  beri piyasa hassasiyeti daha da bozuldu" dedi. 
    Fitch analisti yakın dönemde baskıların hafiflemesi merkez bankasının  eylemi ile ABD ile ilişkilerin iyileşmesinin kombinasyonu ile mümkün  olduğunu belirtti. Analist durumun nasıl gelişeceğini izlediklerini, sonraki gözden geçirmenin Aralık ayına kadar olmadığını ve o zamana kadar çok şey değişebileceğini ifade etti. 
    Gamble, sermaye girişinin ani durması ve ekonomide sert inişin  yeni bir not indirimini tetikleyebileceğini belirtti.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

AB, Rusya'ya ekonomik yaptırımları uzattı
 
Rusya, Ukrayna'nın limanlarını kapatıyor
 
Rusya'ya sınır ötesi e-ticaret kapısı

Rusya’nın bilinçli 'zayıf ruble' politikası
 
Rusya, ABD'nin yeni yaptırımlarına hazırlanıyor
 
Altının muhteşem dönüşü
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X