Fitch Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni değerlendirdi

Fitch Ratings'den yapılan değerlendirmede, GKRY'nin ekonomik büyümesinin güçlü olduğu belirtildi.


  FOTOĞRAF: arşiv
14.02.2018
Fitch Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ni değerlendirdi

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) bankacılık sektörünün çok zayıf durumda olan varlık kalitesinin ekonomik iyileşme açısından risk oluşturmaya devam ettiğini bildirdi.

Fitch Ratings'den yapılan değerlendirmede, GKRY'nin ekonomik büyümesinin güçlü olduğu belirtildi.
Değerlendirmede, "Bankacılık sektörünün çok zayıf durumda olan varlık kalitesi, ekonomik iyileşme açısından risk oluşturmaya devam ediyor." ifadesi kullanıldı.

Son resmi verilere göre, GKRY'nin geçen yılın son çeyreğinde yüzde 1,1 büyüme kaydettiği, bunun geçen yıl çeyreksel bazda en hızlı büyüme olduğu vurgulanan değerlendirmede, GKRY ekonomisinin geçen yılın tamamında yüzde 3,9 seviyesinde büyüme kaydettiği bildirildi.

Değerlendirmede, Avrupa Komisyonu’nun tahminlerine göre, ekonominin bu yılın sonunda yüzde 3,2, gelecek yıl ise yüzde 2,8 büyümesinin beklendiği belirtildi.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Bedelli askerlik TBMM'de kabul edildi
 
1 Ocak 1988’de doğanlar da bedelli askerlikten yararlanacak
 
Bankalardan 'bedelli' kredisi: İşte faiz oranları ve taksitleri

Bedelli askerlik çıktı
 
FORTUNE 500 AKILLI GELECEK KONFERANSI BAŞLADI
 
KKTC' den doğalgaz çıkışı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X