Yılın iş insanları 2017

Fitch: Çin bankalarının kar marjı daralabilir

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Çin bankalarının kar marjlarının gelecek yıl daralabileceğini bildirdi.


  FOTOĞRAF: Getty Images
24.11.2017
Fitch: Çin bankalarının kar marjı daralabilir

 

 

 

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch Ratings, Çin bankalarının kar marjlarının gelecek yıl daralabileceğini bildirdi.

Kredi derecelendirme kuruluşundan yapılan açıklamada, Çin bankalarının kar marjlarının gelecek yıl daralabileceği, kredi büyümesinin ise hız kesebileceği bildirildi. 

Açıklamada, “Çin bankaları 2018’de net kar ve düşük gelir baskısı ile karşı karşıya kalmaya devam edecek. Gölge bankacılık ve bankalararası bankacılık aktiviteleri üzerindeki sıkı regülasyonlar bankaların sermayelerinin daha fazla tüketilmesine ve karlılığın baskılanmasına neden oluyor.” ifadelerine yer verildi.

Açıklamada Çin’in bankacılık sektöründe sıkı finansman koşullarının gelecek yıl da devam etmesinin beklendiği, büyük devlet bankalarının daha küçük bankalara likidite sağlayabileceği kaydedildi. 

2018 yılında Çin bankalarının kredi büyümesinin de hız kesmesinin beklendiği belirtilen açıklamada, Çin bankalarının görünümünün “durağan” olduğu, ülke kredi notunun ise bankacılık sektörünün görünümünü büyük oranda desteklediği vurgulandı. 
 HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 BENZER HABERLER

Dışişleri'nden ABD'ye gidecek Türk vatandaşlarına seyahat uyarısı
 
ABD petrol fiyatları tahminini yükseltti
 
Küresel piyasalar ABD istihdam raporuna odaklandı

ABD'de işsizlik başvuruları beklentinin üzerinde
 
THY'den bilet değişiklik ve iadelerine vize düzenlemesi
 
ABD ekonomisi 2018'e vergi indirimleriyle moralli başlıyor
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X