Figopara ile yeni 'tedarikçi finansmanı' kavramı

FİGO, alıcı, satıcı (tedarikçi), banka ve faktoring şirketlerini, Türkiye’de ilk kez Figopara dijital platformu üzerinde buluşturuyor.


  FOTOĞRAF: Figopara
7.12.2017
Figopara ile yeni 'tedarikçi finansmanı' kavramı

“Tedarikçi Finansmanı” kavramına yeni bir boyut kazandıran FİGO, alıcı, satıcı (tedarikçi), banka ve faktoring şirketlerini, Türkiye’de ilk kez Figopara dijital platformu üzerinde buluşturuyor. Logo Elektronik ve Foriba ortaklığında kurulan FİGO, alıcı firmalara ödeme vadelerini yönetme imkânı sunuyor. Ayrıca; tedarikçilerin, alıcının kredi değerini kullanarak alacaklarını erken tahsil etmelerine ve daha avantajlı şartlarla finansmana ulaşmalarına da olanak sağlıyor. Firmaların muhasebe sistemleriyle uyum sağlayacak şekilde özelleştirilebilen platform, hata yapma riskini azaltıyor ve firmanın iş süreçleriyle uyumlu bir çözüm sağlıyor.
 
Tedarikçiler; Figopara’nın kullanıcı dostu yapısıyla, platform üyesi finans kuruluşlarının tekliflerini ve faiz oranlarını anlık olarak görüntüleyebiliyor, istedikleri finans kuruluşunu seçerek faturalarını vadesinden önce tahsil edebiliyor. Alıcılar ise finans kuruluşları ve tedarikçileriyle yaptıkları tüm işlemleri Figopara üzerinden anlık olarak görüntüleyebiliyor ve talep ettikleri raporlara istedikleri zaman ulaşabiliyor. Tedarikçileriyle ödeme ve fiyatlandırma konusunda müzakere etme imkânını elde eden alıcılar, işletme sermayesi ve bilanço yönetiminde verimlilik sağlıyor.
 
Alıcılar, Figopara sayesinde, tedarikçiler tarafından gönderilen faturaları vadesi geldiğinde ödeyeceklerinin sözünü finans şirketlerine dijital ortamda verebiliyor ve gerekli evrakları gönderebiliyor. Ayrıca, finans kuruluşları, alıcıların kredi değerini göz önüne alarak, ticari borçlarının tedarikçiler tarafından daha avantajlı şartlarda finansmana dönüşmesine olanak sağlıyor. Alıcıya operasyonel yük, zaman ve finansal maliyet doğuran fatura takibi işlemlerini gerçekleştirerek iş yükünü azaltan Figopara, taraflara hızlı, güvenli ve verimli bir finansman imkânı sunuyor.
 
Figopara platformuyla ilgili bilgi veren FİGO Genel Müdürü Derya Ekemen Fidan, “Tedarikçi finansmanı; ‘banka ve faktoring şirketlerinden oluşan finans kuruluşları’, ‘kredi değeri yüksek büyük ölçekli kurumsal ve uluslararası alıcılar’, ‘Türkiye ekonomisinin kılcal damarları KOBİ’ler’ olmak üzere 3 taraflı bir ürün. FİGO, neredeyse tüm tarafların vadeyle çalıştığı günümüzün ticari ilişkilerinde, tedarikçilerin likiditesini yönetmesine ve istediği finans kuruluşuyla çalışmasına imkân tanıyor. Tedarikçiler, alıcının kredi değerini kullanarak daha avantajlı koşullarla fonlama süreçlerini yönetebiliyor. Üç tarafı dijital ortamda buluşturan Figopara, iş yükünü hafifletiyor, tarafların sistemleriyle entegre çalışarak iş akışının hızlı ve güvenli biçimde tamamlanmasını sağlıyor. Figopara olarak, Türkiye’de alıcı, tedarikçi, banka ve faktoring şirketlerini aynı ortamda buluşturan, ticaretin finansmanını kolaylaştıran ilk platform olmaktan ve KOBİ’lerin finansman sorunlarına çözüm üreterek ülke ekonomisine katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz.” dedi.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

TOFAŞ, üretime 9 gün ara veriyor
 
Turkish Cargo, Lima Lojistik ve TOFAŞ ile anlaşma imzaladı
 
Tofaş ABD’ye en çok ihracat yapan Türk şirketi oldu

Dünya liginde Koç, Türkiye’nin kurtarıcısı
 
Tofaş 3 bin kişiyi işe aldı
 
Faiz ve dolar getirisini katlayan hisseler
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X