ECB: 'Faizler cari seviyede kalmayı sürdürecek'

Avrupa Merkez Bankası, enflasyonun hedefe yükselmesi için gerekli olduğu sürece faizlerin cari seviyelerde kalmaya devam edeceğini belirtti.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
12.07.2018
ECB: 'Faizler cari seviyede kalmayı sürdürecek'

 

 

 

 

Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) Haziran ayı toplantısının bugün yayımlanan tutanakları, politika yapıcıların ancak enflasyonun Banka'nın yüzde 2 hedefine doğru yükselişine devam etmesi halinde faizlerin yükseltilmesinin mümkün olacağını vurgulama ihtiyacı duyduklarını gösterdi.
Tutanaklarda, "faiz konusunda yönlendirmenin açık uçlu karakterinin ve politika yapıcıların faizlerin enflasyon patikasında sürdürülebilir bir düzelmenin sağlanması için gerekli olduğu sürece politika faizlerinin cari seviyelerde kalmasını beklendiklerinin vurgulanması ihtiyacı duyuldu" ifadeleri yer aldı.
Tutanaklar, ECB üyelerinin orta vadede büyüme için temel göstergelerin yolunda olduğunu değerlendirdiklerini ve global risk faktörlerinde artışa rağmen bülüme görünümü için riskleri genel olarak dengeli bulduklarını da ortaya koydu.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Uganda'dan yatırım çağrısı
 
'Zika virüsü insanlara uyum sağlıyor'
 
Dünyanın en büyük bilgisayarı: Ethereum’un hikayesi

Dolar/TL son bir haftanın en düşüğünü gördü
 
Borsa güne yükselişle başladı
 
Yabancının borsadaki gücü
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X