Anasayfa GÜNDEM EMCC’nin yeni başkanı Dr. Rıza Kadılar oldu
GÜNDEM - 18 Aralık 2017

EMCC’nin yeni başkanı Dr. Rıza Kadılar oldu

EMCC, Londra’dan yaptığı bir duyuru ile Dr. Rıza Kadılar’ın 2018 – 2020 dönemi için dünya başkanı olarak seçildiğini açıkladı.

EMCC (European Mentoring & Coaching Council /Avrupa Koçluk ve Mentorluk Konseyi) Londra’dan yaptığı bir duyuru ile Dr. Rıza Kadılar’ın 2018 – 2020 dönemi için dünya başkanı olarak seçildiğini açıkladı. Dünya genelinde mentorluk ve koçluk alanında başarılı uygulamaları teşvik etmeyi ve başarılı uygulama beklentilerini artırmayı hedefleyen EMCC, bu hizmetleri sunan profesyoneller, bu hizmetten faydalanan kişi ve kurumlar, mesleki eğitim ve gelişim kuruluşları ve bu konularda çalışmalar yapan akademisyenleri bünyesinde barındırıyor.
 
Dr. Rıza Kadılar konuyla ilgili görüşlerini şöyle paylaşıyor: “Küresel bir meslek kuruluşunun dünya başkanlığına bütün üye ülkelerin oy birliği ile seçildiğim için onur duyuyorum. Birçok alanda önemli değişimlerin yaşandığı günümüzde bireyin farkındalığını arttırmayı, iş iklimini iyileştirerek kurumsal esenliğe hizmet ederek daha yüksek katma değerli bir yaşam tarzını desteklemeyi ve bir sosyal eşitleyici olarak toplumsal diyaloğun gelişimine hizmet etmeyi hedefleyen koçluk ve mentorluk uygulamalarının daha iyi yarınların inşası için büyük önem arz ettiklerine inanıyorum. Bu yeni görevim vesilesi ile bu uygulamaların dünya genelinde daha etkin olarak kullanılmasına hizmet etmek ve kendi alanlarında dünyanın en önde gelen isimlerden oluşan çalışma gruplarına liderlik etmek beni çok heyecanlandırıyor.”
 
Dr. Rıza Kadılar kimdir?
Avrupa Koçluk ve Mentorluk Konseyi (EMCC) 2018 – 2020 dönemi dünya başkanlığına seçilmiş bulunan Dr. Riza KADILAR bankacılık alanında üst düzey yöneticilik deneyiminin yanı sıra bir eğitimci ve sivil toplum lideri olarak da gelecek nesiller için daha yaşanır bir dünyanın inşası için çaba sarf etmektedir.
 
ODTÜ Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra lisansüstü eğitimini Stanford Üniversitesi’nde ekonomi yüksek lisansı ve Paris’te bulunan HEC’de MBA programını tamamlayarak gerçekleştirmiş, “basın ekonomisi” alanında doktora çalışmalarını yapmış, INSEAD bünyesinde “Strategic Bank Management” programından mezun olmuştur.
 
Türkiye, Fransa, İngiltere ve Hollanda’da üst düzey banka yöneticiliği yapmış olan Dr. KADILAR halen bir uluslararası yatırım bankasının ülke temsilcisi olarak kariyerine devam etmektedir. Mesleki kariyerinin yanı sıra Boğaziçi Üniversitesinde ders vermekte, English Speaking Union (ESU), China Institute Turkey (ÇİTAM) başkanlığını ve “Institut du Bosphore” (TÜSİAD) bilim kurulu ile Hisar Eğitim Vakfı (HEV) yönetim kurulu üyeliğini devam ettirmektedir.
 
Avrupa Konseyi H2020 inovasyon programına “değerlendirici hakem / uzman” olarak destek veren Dr. KADILAR onbeş yılı aşkın bir süredir otuzu aşkın ülkede kişisel gelişim, liderlik ve yönetişim konularında konuşmalar yapmıştır. “Yetenekten Lidere: Kurumsal Koçluk Hizmeti Satınalma Rehberi”, “Mentorluk: Birlik ve Bilgelik Sanatı”, “Fasilitasyon: Toplantı Yönetim Sanatı”, “ÇİN” ve “KARBON: Fırsat mı Tehdit mi?” başlıklı beş kitabın yazarıdır. EMCC Türkiye başkanlığını altı yıldır icra eden Dr. Kadılar yönetici koçluğu ve mentorluk alanında ülkemizdeki ilk yüksek lisans programının da tasarımını yapmıştır. İş dünyasına dönük makaleleri Bloomberg Businessweek dergisinde yayınlanmaktadır. Londra merkezli “Global Trade Review” yayın kurulu üyesidir.
 
Evli ve bir kız çocuğu babasıdır.