Elon Musk'tan 'ölümsüz diktatör' uyarısı

Son dönemde yapay zeka ile ilgili yaptığı uyarılar ile de gündeme gelen Elon Musk, bu uyarılarına bir yenisini ekledi.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
6.04.2018
Elon Musk'tan 'ölümsüz diktatör' uyarısı

 

 

 

 

Yapay zekanın insanoğlunu geride bırakarak gezegenimize hakim olacağı iddiasını daha önce farklı platformlarda defalarca dile getiren Elon Musk, çok konuşulacak bir iddiada bulundu.
Musk, yapay zekanın 'ölümsüz diktatör'e dönüşebileceğini iddia etti.
'Do You Trust This Computer' isimli belgeselde bu iddiasını dile getiren Musk, otoriter rejimler tarafından yaratılan yapay zekanın insanoğlunun karşılaşacağı en büyük tehdit olacağını öne sürdü.
Musk'a göre, insan eli ile yaratılan yapay zeka, insaoğlunun üzerinde egemenlik kuracak. Söz konusu belgeselde Musk, bu tehdide şu sözler ile dikkat çekiyor: "Asla kaçamayacağımız ölümsüz bir diktatörü kendi ellerimiz ile yaratabiliriz"
"HAYATTA KALMA ŞANSIMIZ YÜZDE 10"
Musk, yapay zeka ile insaoğlu arasında yaşanacak bir güç mücadelesinde kazanan taraf olmamızın oranını da açıkladı. Musk'a göre, süper zeki bir yapay zekaya karşı girişilecek mücadelede insaoğlunun kurtulma şansı sadece yüzde 10.
Yapay zekanın insanoğlunun geleceğine yönelik en büyük tehdit olduğunu farklı platformlarda dile getiren Musk, bu nedenle bu belgesele de sponsor oldu ve YouTube'ta ücretsiz olarak yayınlanmasını sağladı.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

'Piyasa yapıcısıyız, finansal sürdürülebilirlik peşindeyiz'
 
Kuveyt Türk teknoloji ihracatına başladı
 
Kuveyt Türk'ten 500 milyon dolarlık sukuk ihracı

Kuveyt Türk'e 'En İyi Ar-Ge Merkezi' ödülü
 
Kuveyt Türk'ün karı yüzde 25 arttı
 
Kuveyt Türk'ten Türkiye'nin TÜFE'ye endeksli ilk kira sertifikası
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X