Elektrik santrallerine zam

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) tarafından doğalgazdan elektrik üreten santrallerin kullandığı gazın fiyatına yüzde 49,5 zam yapıldı.


  FOTOĞRAF: ARŞİV
31.07.2018
Elektrik santrallerine zam

Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ (BOTAŞ) tarafından elektrik üretim santrallerinin kullandığı gazın fiyatına 1 Ağustos'tan itibaren geçerli olmak üzere yüzde 49,5 zam yapıldı. Söz konusu santrallerin aldıkları gazın ödemesi de artık dolar üzerinden yapılacak.
AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, BOTAŞ doğalgazdan elektrik üreten santrallere fiyat artışına ilişkin yazı göndermeye başladı.
Söz konusu yazıda, doğalgazdan elektrik üreten santrallerin satın aldığı bin metreküp gazın satış fiyatının yarından itibaren bin 312 lira 20 kuruş olacağı ifade edildi.
Böylece, daha önce bin metreküpü 877,6 liradan satılan gazın fiyatında yüzde 49,5 artış oldu.
Yazıda ayrıca BOTAŞ'ın, sattığı doğalgazın ödemesini artık dolar üzerinden alacağı belirtildi. Bunun için bugün itibariyle ABD dolar kuru 4,86 lira olarak baz alındı. Sonraki ödemelerde Merkez Bankasının işlemin yapıldığı günkü dolar satış kuru baz alınacak.HABERİ PAYLAŞ

 
 
 
 
 

 

 

 BENZER HABERLER

Ülkelere göre iPhone Xs fiyatları
 
Konutta dev kampanya bugün başlıyor
 
Konut fiyatları haziranda yüzde 10.5 arttı

Konutta yeni kampanyalar geliyor
 
Emlak bankası geri geliyor
 
Nef, ödenmiş sermayesini 406,6 milyon TL artırdı
Size daha iyi hizmet verebilmemiz için sitemizde çerezler kullanılmaktadır. Giriş yaptığınız andan itibaren çerez kullanımını kabul etmiş sayılacaksınız.  Detaylı bilgi için tıklayın...
 X